Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Odsłonięcie kamienia z tablicą pamiątkową w Jeziorkach

Jeziorki to „niespokojna” wieś. Tu zawsze coś się dzieje i raczej jak już, to dzieje się dobrze! Często pomysły mieszkańców mają swój zaskakujący finał. Tak było i tym razem. Ale od początku!
Odsłonięcie kamienia z tablicą pamiątkową w Jeziorkach

Wiosną tego roku w jednej z wielu rozmów z sołtysem wsi - Januszem Michaelisem - poruszony został temat obchodów setnej rocznicy niepodległości i możliwości upamiętnienia tego, jakże ważnego jubileuszu, kamieniem wraz z tablicą pamiątkową. „Ryba” (znaczy się sołtys ) chwyciła przynętę i już nie puściła! Szybkie konsultacje z wójtem gminy Kaczory - Brunonem Wolskim, historykiem z zamiłowania, oraz ówczesnym konserwatorem zabytków - panem Romanem Chwaliszewskim - i tak projekt przerodził się w czyn! Kamień sołtys znalazł w Krzewinie i osobiście go do Jeziorek przywiózł, a wójt sfinansował położenie polbruku w miejscu, gdzie miał stanąć pamiątkowy kamień. Przy okazji przeniesiono tablicę pamiątkową, poświęconą kapralowi Piotrowi Konieczce oraz postawiono nowy krzyż. Za tym wszystkim stoją cisi bohaterowie: Janusz Michaelis oraz Daria i Adam Kubiak. To dzięki ich pracy i uporowi 10 listopada 2018 roku o godzinie 12:00 w Jeziorkach nastąpi odsłonięcie wspomnianego kamienia z tablicą pamiątkową, na którą to uroczystość serdecznie zaprasza Rada Sołecka, Gmina Kaczory oraz mieszkańcy. Obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości będzie towarzyszył Rajd Rowerowy „Przystanek Jeziorki” współorganizowany przez Stowarzyszenie „Jeziorki Aktywna Wieś”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama