Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Strażak w bibliotece

W Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Pile doszło do niecodziennego spotkania grupy pięciolatków z Publicznego Przedszkola nr 19 w Pile oraz uczniów klasy II B Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile. Drugoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią, Marią Mechlińską oraz przedszkolaki z Natalią Przybysz przszli na zajęcia: „Dzień strażaka”, który odbył się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „Tygodnia Bibliotek”.
Strażak w bibliotece

Najpierw wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem, mł. kpt. Krzysztofem Zawistowskim. Uczniowie wysłuchali wiersza „Pali się” autorstwa Jana Brzechwy oraz obejrzeli ciekawą prezentację o prewencji m.in. nawiązującą do zbliżających się wakacji…

Pan Krzysztof opowiadał o pracy strażaka, a na zakończenie spotkania z cierpliwością i dokładnością odpowiadał na zadawane pytania. Wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki z przydatnymi numerami telefonów służb ratunkowych, pan strażak natomiast został obdarowany przez dzieci czekoladkami i laurką.

Kolejnym punktem spotkania były ćwiczenia na tablicy interaktywnej dla pięciolatków dotyczące pracy strażaków w aplikacji Learning Apps. Drugoklasiści natomiast udali się na zajęcia z kodowania z ozobotami, poprowadzone przez Barbarę Moskal. Zachwytom nie było końca.

Dzień strażaka zorganizowały w ramach Tygodnia Bibliotek i akcji “Cała Polska czyta dzieciom” Lidia Bochan I Małgorzata Górska.

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wiele ciekawych lekcji na różnym poziomie kształcenia. Szczegóły na stronie www.bp.pila.pl w zakładce „dla uczniów”.

(pbp)


 


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama