Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Stypendia od premiera dla najlepszych uczniów

W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznanych przez Premiera Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego dla uczniów szkół średnich z 5 powiatów Północnej Wielkopolski. W sumie odebrało je 46 osób, w tym 10 z powiatu pilskiego.
Stypendia od premiera dla najlepszych uczniów

Kryteria przyznania stypendiów Premiera są dwa: wysoka średnia ocen albo szczególne zdolności z jednym lub więcej przedmiotach. Ale średnia również musi być na wysokim poziomie. Dostają je więc uczniowie wybitnie zdolni, aktywni w życiu szkoły, uczestniczący w olimpiadach.
W tym roku uroczystości wręczania stypendiów w Wielkopolsce odbywają się w byłych miastach wojewódzkich. Do Piły zaproszono uczniów i dyrektorów szkół z powiatów: pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego, złotowskiego i wągrowieckiego.
Gratulacje wyróżnionym uczniom złożyła Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty.

- Jesteście wyjątkowi. Osiągacie wysokie wyniki w nauce, macie talent, a do tego jesteś pracowici i aktywni. śród Was jest elita, która w przyszłości będzie dużo z siebie dawała społeczeństwu w różnych dziedzinach życia. Ale pamiętajcie, to nie wszystko by być dobrym człowiekiem. Nie możecie się wywyższać i bądźcie wrażliwi na potrzeby innych - powiedziała
Na uroczystości wręczania stypendiów obecni byli również: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Łucja Zielińska, dyrektor ydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Uczniowie z powiatu pilskiego, którzy otrzymali stypendia na rok szkolny 2018/2019

Daria Baczkowska uczennica kl. II I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.

Średnia ocen: 5,56.
Uczestniczka wielu olimpiad:
•kwalifikacja do etapu okręgowego Olimpiady iedzy Ekologicznej;
•III miejsce w X Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej ielkopolski;
•wyróżnienie w XVII Olimpiadzie Ekologicznej Powiatu Pilskiego;
•laureatka XIV edycji konkursu plastycznego dzieci i młodzieży ,, Mój Kościół na Pomorzu”;
•aktywny udział w wolontariacie.

Agata Kędzior uczennica kl.II II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
Średnia ocen 5,81.
•Posłanka Sejmu Dzieci i Młodzieży,
•Posłanka Sejmiku Młodzieży ojewództwa Wielkopolskiego,
•laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie w ramach projektu Forum Dialogu, finalistka etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu „ybieram wybory”.

Jagoda Michałek uczennica kl.III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile.
Średnia ocen 5,45
•reprezentuje klub Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Piła grając na pozycji środkowej,
•wielokrotna medalistka Mistrzostw ielkopolski w kategoriach kadetki i juniorki,
•ćwierćfinalistka Mistrzostw Polski w roku 2018.

Mateusz Koczorowski uczeń kl.II Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Pile.
Średnia ocen 4,94
•uczeń aktywnie biorący udział w życiu szkolnej społeczności – zastępca gospodarza klasy,
•awans do II etapu Olimpiady Cyfrowej,
•zajęcie II miejsca w Powiecie w piłce ręcznej,
•współorganizator Drzwi Otwartych szkoły.

Klaudia Jaworska uczennica kl. III III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile.
Średnia ocen 4,82
•zajęła III miejsce w XXII Szkolnym Konkursie Ortograficznym
•otrzymała Dyplom Uznania za udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG,
•zajęła I miejsce w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Mój pupil”,
•brała udział w realizowanym od listopada 2017 roku do marca 2018 r. projekcie „Poznajemy świat przez doświadczenie i eksperyment”, który był organizowany przez ielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Działała w wolontariacie, uczestniczyła w zbiórkach żywności, zaangażowała się w „Powiatowe Forum olontariatu”.

Łukasz Kozłowski uczeń kl.IV Technikum nr 2 /zawód technik logistyk/ w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile.
Średnia ocen 5,07
•czynnie angażuje się w życie szkoły,
•reprezentuje szkołę w licznych zawodach sportowych, a także promuje szkołę podczas organizowanych w Pile targów pracy.
•zajął I miejsce w „Szkolnym Turnieju na Zawodowca Roku”.
Pasją Łukasza jest piłka nożna. Prowadzi zajęcia sportowe dla uczniów III i IV klas szkoły podstawowej oraz zajęcia treningowe dla zawodników Klubu Piłkarskiego Piła. Pomaga innym poprzez aktywną pracę jako wolontariusz.

Klaudia Łukowska uczennica kl. IV Technikum nr 3 /zawód technik architektury krajobrazu/ w Zespole Szkół Budowlanych w Pile.
uzyskała średnią ocen 5,33
Brała udział w Zawodach Okręgowych Olimpiady Statystycznej w roku szkolnym 2017/2018.
spółpracowała ze Stowarzyszeniem "Nasza Budowlanka" - wraz z innymi uczniami przy realizacji projektu pn. "Zielony Zakątek Kultury i Nauki", w ramach I edycji konkursu grantowego "Moja Mała Ojczyzna" . Aktywnie włączała się jako wolontariusz w wiele działań na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego.

Michał Łuba uczeń kl. IV Technikum nr 3 /zawód ekonomista/ w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile.
Średnia ocen 5,0
•finalista III Olimpiady iedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich (zwolniony z części pisemnej egzaminu z kwalifikacji A.36);
•uczestnik II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady iedzy o Biznesie i Innowacjach;
•III miejsce w IV edycji konkursu Turbolandeskunde - ędrówka po Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego - etap regionalny, rywalizacja drużynowa;
•I miejsce w XI Miejskim Konkursie iedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, rywalizacja drużynowa.

Magdalena Kożuchowska uczennica kl. IV Technikum nr 5 /zawód hotelarz/ w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile.
Średnia ocen 5,35.
uczestniczyła:
•w X Konkursie Powiatowym XIV ielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej,
•w konkursie „Będę biznesmenem- „BeBi” organizowanym przez Zarząd ojewództwa Wielkopolskiego w ramach którego przygotowała projekt pomysłu własnego biznesu,
•udział w Międzynarodowym Konkursie „Nagroda Młodzieżowa 2018” pod hasłem „Ludzie wykluczeni w społeczeństwie”.

Milena Hek uczennica kl. IV Technikum Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w yrzysku.
Średnia ocen 5,42 i była to najwyższa średnia w szkole w roku szkolnym 2017/2018.
Uczennica wykazuje szczególne uzdolnienia w dziedzinie matematyki i przedmiotów ekonomicznych. Jest kreatywna i koleżeńska, zawsze chętnie służy pomocą. Cechuje ją skromność, wrażliwość i nieprzeciętna inteligencja. Jest niezwykle ambitną i pracowitą młodą osobą.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama