Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

45. urodziny GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu świętował w piątek 45-lecie działalności.
45. urodziny GOK

Decyzja o wybudowaniu w Białośliwiu domu kultury zapadła w 1965 roku; wtedy też zawiązał się społeczny komitet budowy, któremu przewodniczył Henryk Rybarczyk. Prace rozpoczęły się dwa lata później, w miejscu rozebranego stuletniego kościoła ewangelickiego. Wiejski Dom Kultury z salą widowiskową na 200 miejsce rozpoczął działalność 22 stycznia 1972 roku. Jego pierwszym kierownikiem została Maria Wypijewska. 30 września 1974 roku placówkę przemianowano na Gminny Ośrodek Kultury.
    - W obecnej ofercie GOK dominują formy taneczne: hip hop i dancehall oraz zajęcia przy muzyce mechanicznej dla dorosłych z elementami tańca. Ponadto dzieci i młodzież mogą kształcić głos i umiejętności gry na instrumentach na zajęciach wokalnych, bawić się w aktorów i przygotowywać spektakle na zajęciach teatralnych, rozwijać zdolności manualne i tworzyć dzieła sztuki na zajęciach plastycznych– mówi dyrektor Natalia Michalska.
    Przy GOK z powodzeniem funkcjonują Chór „Złota Jesień”, zespoły Trio i Tonika, a także 11. Gromada Zuchowa „Antka Cwaniaka” oraz 22. Drużyna Harcerska. Z myślą o dorosłych stworzono zajęcia cykliczne pn. „Kreatywne czwartki”, których uczestnicy uczą się różnych technik rękodzielnictwa. W poniedziałki i czwartki można ćwiczyć kondycję w ramach zajęć przy muzyce mechanicznej.
    W kalendarzu przedsięwzięć organizowanych przez białośliwski GOK są imprezy tematyczne (koncert noworoczny, bale karnawałowe, mikołajki, pierwszy dzień wiosny, powitanie i zakończenie lata), okolicznościowe (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Taty), koncerty charytatywne , wystawy prac plastycznych, spektakle teatralne. GOK wraz z Biblioteką Publiczną organizuje także konkursy popularyzujące czytelnictwo oraz wieczory poezji i spotkania autorskie, zaś wespół z Powiatem Pilskim cykliczne wydarzenia o charakterze konkursowym: Konkurs Pieśni Maryjnych i Religijnych oraz Towarzyski Przegląd Akordeonistów. 
    GOK wspiera również organizację Regionalnego Święta Sadowników, Gminnego Święta Plonów, imprezy na kolejce wąskotorowej oraz Dni Białośliwia, które zostały uchwalone przez radę gminy z okazji jubileuszu 800-lecia Białośliwia. Regularnie współpracuje także z Kołami Gospodyń Wiejskich oraz z innymi stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy Białośliwie.
    - Wielu młodych ludzi, którzy rozpoczynali swoją przygodę z artystyczną działalnością w murach Gminnego Ośrodka Kultury, nie kończy jej wraz z odejściem z GOK-u. Nasi „absolwenci” osiągają wiele sukcesów na polu artystycznym, zarówno w dziedzinie muzyki jak i plastyki, co bardzo cieszy i dodaje mnóstwo energii do działania dla przyszłych pokoleń – podkreśla Natalia Michalska.
    Część zespołów działających pod egidą GOK Białośliwie wystąpiła na piątkowym jubileuszowym spotkaniu z okazji 45-lecia placówki. Z wielkim aplauzem spotkał się pokaz taneczny wsparty instruktorami ze Szkoły Tańca „Dance Life” z Piły. W intymny klimat muzyki Leonarda Cohena wprowadziła słuchaczy grupa Blues Makers z Konina. Do zabawy zaprosił zespół A2, umiejętnie łączący muzykę weselną z ostrzejszą nutką rocka.
    Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć życzeń i gratulacji. Dyrektor Natalia Michalska odebrała je od wójta Krzysztofa Rutkowskiego i przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Sonnenberga, etatowego członka zarządu powiatu Przemysława Pochylskiego, organizatorów Regionalnego Święta Sadowników oraz pań z KGW Włościanki. Z kolei pani dyrektor podziękowała swoim poprzednikom, a przede wszystkim obecnym pracownikom GOK-u. 
    Podczas spotkania zaprezentowano oficjalnie logo Gminnego Ośrodka Kultury – autorką zwycięskiego projektu jest Klaudia Giese, absolwentka Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, obecnie studentka ASP w Toruniu. W kawiarence można było obejrzeć archiwalne zdjęcia, plakaty i kroniki, obrazujące 45lat funkcjonowania GOK.
Mariusz Szalbierz



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jatin 24.05.2017 11:09
Message screen http://snapchatapkapp.blogrip.com/2017/04/20/process-to-download-snapchat-android-iphone-computer/ has actually filled out square icon and http://snapchat552.aircus.com/ arrowhead symbol. Click on it to view what your pals have actually shown you. http://snapchatfree3.atavist.com/snapchat-free-download-android-smartphone-pc-iphone When you open it, note that it obtains http://sites.google.com/site/snapchatguide9/ vanished with a timer http://www.mixcloud.com/Snapchatinstall82/ collection.

johnny 24.05.2017 08:07
<ahref="http://google.com">Google

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama