Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

AUKCJA Z SERCEM I BOGATĄ HISTORIĄ

Po raz czternasty odbyła się Aukcja Dzieł Sztuki Artystów Regionu Pilskiego na rzecz Pilskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, odpowiedzialnego za dwa warsztaty terapii zajęciowej: w Morzewie oraz w Pile. W tym roku miejscem licytacji z wyjątkowym przesłaniem była sala Wiejska w Morzewie.
AUKCJA Z SERCEM I BOGATĄ HISTORIĄ

Pierwszy raz wydarzeniu patronował Starosta Pilski. Obecny na aukcji Eligiusz Komarowski był pod wrażeniem przedsięwzięcia: - Gratuluję Stowarzyszeniu, z panią kierownik Hanną Gapińską na czele. Domyślam się, że dużo pracy kosztowało przygotowanie tej aukcji i zebranie tylu wspaniałych dzieł. Często mówię, że jako starosta czuję się w obowiązku wspierać takie przedsięwzięcia, a prywatnie każdej tego typu akcji gorąco kibicuję.
Dzięki wsparciu wielu artystów, nie tylko z Piły, którzy w geście dobroczynnym przekazali swoje dzieła za darmo, uczestnicy WTZ mogą realizować i spełniać swoje  marzenia.  Na tegorocznej licytacji znalazły się prace: Janusza Argasińskiego, Andrzeja Tomaszewskiego, Hanny Cudnowskiej-Tomczyk, Jolanty Kempy-Małeckiej, Stanisława Pręgowskiego, Krystyny Noski, Małgorzaty Białej, Vanessy Pol, Tadeusza Ogrodnika, Alfreda Aszkiełowicza, Filipa Kowalskiego, Wojciecha Beszterdy, Ryszarda Dereżyńskiego, Piotra Speka, Lecha Szymanowskiego, Bogusławy Różańskiej, Łukasza Towalewskiego, Hanny Łastowskiej, Edwarda Krefta, Zenona Grześkowiaka, Beaty Zalewskiej, Iwony Widawskiej, Małgorzaty Banasiak, Róży Stepy, Danuty Pisarek „Dassary”, Aleksandry Podemskiej, Magdy Kowalskiej. Łącznie pod młotek trafiło ponad 50 dzieł i dodatkowo prace podopiecznych WTZ przy Motylewskiej w Pile oraz w Morzewie.

W licytacji, oprócz starosty pilskiego, wzięli udział między innymi: przewodniczący rady gminy Kaczory  Stefan Kowal, Henryk Kalka – radny gminy Kaczory, Bogusław Mikita – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pile, artyści oraz lokalni przedsiębiorcy. Na aukcji po raz pierwszy odbyła się licytacja przez  telefon. Lech Żak, jeden z prezesów spółki Enea, wylicytował obraz Andrzeja Tomaszewskiego za 3 500 zł. W tym roku z licytacji udało się pozyskać blisko 13 tysięcy złotych. Dochód przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej.

(pp)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama