Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Jak nie czytają – jak czytają!

PIŁA  Bili rekord czytania w jednym momencie
Jak nie czytają – jak czytają!

 

Były poduszki, koce, karimaty, a nawet przytulanki i – co najważniejsze - ulubione książki. Rozsiedli się na szkolnym boisku i rozpoczęli czytanie. Tak oto młodzież z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile włączyła się w Ogólnopolską Akcję Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie biją zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie: wówczas czytało wspólnie 432 tysiące 608 uczniów.

W Dniu Dziecka 1 czerwca uczniowie pilskiej Nafty, czyli ZS im. S. Staszica przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Razem z uczniami z całej Polski czytali je wspólnie – na głos, próbując pobić zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie. - Według badań 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Młodzież czyta jednak znacznie więcej! Dlatego nauczcie czegoś dorosłych, manifestując to, co dla was jest naturalne – nauczcie ich czytania! Pokażcie im, że mają się czego wstydzić! – zachęcali uczniów do udziału w akcji jej organizatorzy. Udało się. 

Akcja rozpoczęła się marszem z transparentami i książkami wokół szkoły, a następnie zorganizowano swoisty czytelniczy flash mob na boisku: każdy rozsiadł się wygodnie z ulubioną lekturą, a na umówiony znak otworzył ją na 10-tej stronie i rozpoczął głośne czytanie. Efekt był zadziwiający. 

Przeprowadzono jeszcze Manekin Challenge: uczniowie zastygli na chwilę w bezruchu podczas czytania, a sytuację sfilmowały klasy medialne, a także stworzono książkowe graffiti na boisku z ulubionych cytatów. Odbyły się także konkursy z nagrodami: m.in. konkurs na najoryginalniejsze przebranie za postać literacką (można było wygrać 100 zł!) oraz na najciekawszy transparent reklamujący czytelniczą akcję – do „wzięcia” przez klasy były m.in. dwa zestawy pomocy do nauki angielskiego o łącznej wartości 1000 zł.

e



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama