Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Piła otwiera najatrakcyjniejsze miejsca

Park Miejski, Płotki, Piachy, ale także Cmentarz Komunalny – każde z tych miejsc od poniedziałku jest już otwarte. Możliwe było to dzięki nowym wytycznym polskiego rządu.
Piła otwiera najatrakcyjniejsze miejsca

Kilkanaście dni i na tym koniec. Tyle zamknięte były bramy pozwalające pilanom wchodzić na teren Parku Miejskiego, Parku na Wyspie czy OTW Płotki. Od poniedziałku 20 kwietnia, dzięki nowym wytycznym polskiego rządu możliwe było otwarcie tych niezwykle popularnych wśród pilan lokalizacji. Wyjątkiem jest jedynie Park na Wyspie, który jest terenem budowy i wstęp tam wciąż jest niemożliwy.

- W związku z pierwszym etapem znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa od poniedziałku można przemieszczać się swobodnie w celach rekreacyjnych. W związku z tym można przebywać w parku miejskim, na terenie ośrodków wypoczynkowych Płotki i Piaszczyste, a także na bulwarach, w lasach i na terenie ogródków działkowych. Otwarte zostały także bramy cmentarza komunalnego – informuje Urząd Miasta Piły.

To dobra informacja, ale jednocześnie test dla pilan. Nie ma wątpliwości, że większość wymienionych wyżej miejsc od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy szczególnie, gdy jest dobra pogoda lubią się tam pojawiać. To może jednak generować pewne problemy, bo jak wiemy, zbyt duża liczba osób w jednym miejscu, nawet na świeżym powietrzu sprawia, że ryzyko zarażenia się koronawirusem rośnie. Władze miasta przypominają więc o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

 

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama