Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Matury wystartowały

Wystartowały matury. W tym roku zmian będzie mnóstwo, wszystko oczywiście w związku z koronawirusem. Nie zmienia się jedno – matury nadal uznawane są za najważniejszy egzamin w życiu.
Matury wystartowały

Pierwsze egzaminy zostały przeprowadzone w poniedziałek rano. Wówczas tegoroczni maturzyści przystąpili do zmagań z językiem polskim. Plan na najbliższe dni jest bardzo napięty, bo matury zakończą się dopiero 18 czerwca egzaminem z języka niemieckiego.

Poniedziałek, 8 czerwca, g. 9.00 - język polski poziom podstawowy, g. 14.00 - poziom rozszerzony.

Wtorek, 9 czerwca, godz. 9.00 - matematyka poziom podstawowy

Środa, 10 czerwca, godz. 9.00 - j. angielski poziom podstawowy, g.14.00 - poziom rozszerzony.

Poniedziałek, 15 czerwca, g. 9.00 - matematyka poziom rozszerzony

Czwartek, 18 czerwca, g. 9.00 - j. niemiecki poziom podstawowy, g. 14 .00 - j. niemiecki poziom rozszerzony.

W tym roku z powodu zagrożenia zakażenia koronawirusem wprowadzono dodatkowe obostrzenia dotyczące egzaminów maturalnych.

- Ze względu na pandemię koronawirusa maturzyści nietypowo kończyli rok szkolny, podobnie w nieco innych warunkach będą zdawać egzaminy maturalne. Zostaną one przeprowadzone w kilkudziesięciu salach, by zachowana była odpowiednia odległość, maturzyści będą wyposażeni w maseczki, pomieszczenia będą odkażane. Szkoły pod względem bezpieczeństwa sanitarnego są dobrze przygotowane. Wierzę, że uczniowie dobrze również zdadzą egzaminy – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Egzaminy odbędą się w kilkudziesięciu salach, z zachowaniem odległości między stolikami. Szkołom przekazano 2100 maseczek oraz 60 przyłbic. Ponadto szkoły posiadają płyny dezynfekujące, rękawice. Uruchomiono także dodatkowe wejścia do szkół, aby maksymalnie rozładować zbiorowiska uczniów, a kadra pedagogiczna została odpowiednio przeszkolona.

W tym roku do egzaminu maturalnego przystąpi 970 uczniów, z czego zdecydowana większość, bo 692 osoby to tegoroczni maturzyści. Pozostali to osoby, które nie podchodziły do niego w poprzednich latach, podwyższające wynik lub zdające dodatkowy przedmiot albo poziom poszerzony. Na terenie Powiatu Pilskiego egzaminy odbędą się 9 szkołach (w tym w 8 w Pile) oraz w CKZiU w Wyrzysku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama