Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Hospicjum prosi o pomoc. Nie do puszek, a na konto

W tym roku nie będzie tradycyjnej zbiórki środków na rzecz pilskiego hospicjum pod cmentarzem komunalnym. Epidemia koronawirusa wymusiła ograniczenie działań, choć potrzeby wciąż pozostają na tym samym poziomie.
Hospicjum prosi o pomoc. Nie do puszek, a na konto

Autor: Towarzystwo Pomocy Chorym im Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Coroczna zbiórka środków na działalność hospicjum w Pile tym razem nie dojdzie do skutku. Wszystko oczywiście w związku z pandemią koronawirusa oraz koniecznością ograniczania do minimum jakichkolwiek kontaktów.

- W tym roku będzie niestety inaczej. W związku z narastającą epidemię zakażeń korona wirusem zmuszeni jesteśmy odwołać kwestę. Nie chcemy narażać naszych wspaniałych wolontariuszy na ryzyko zakażenia wirusem COVID 19, jakie niesie przebywanie przez dłuższy czas w dużym skupisku ludzi – poinformowały władze Towarzystwa Pomocy Chorym im Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Okazuje się, że zbiórki publiczne stanowią ważną część budżetu tej placówki. Chociażby w minionym roku właśnie kwesta pod cmentarzem przyniosła ok. 60 tys. zł. Do tego doliczyć można środki przekazane w ramach jednego procenta. Ostatnio również i w tej części zanotowano rekordowy wynik – blisko 270 tys. zł. W tym roku trzeba jednak znaleźć sposób, by uzupełnić lukę po odwołanej zbiórce przy cmentarzu.

- Opieka nad chorymi nie byłaby możliwa bez wsparcia ludzi dobrej woli. Kontrakt z NFZ niestety nie wystarcza by zapewnić pacjentom najlepszą opiekę. Dlatego też, jak co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Tym razem nie do puszek, ale na konto – informują przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Chorym im Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Osoby chcące pomóc mogą dokonywać wpłat bezpośrednio na konto Towarzystwa: 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833. Jak zapewniają jego przedstawiciele, wpłaty pomogą również w uregulowaniu rachunków, które rosną w związku z pandemią koronawirusa.

- Stabilność finansowa pozwala, co najważniejsze, nie bać się dodatkowych dość dużych wydatków jakie obecnie ponosimy w związku z zakupem znacznej ilości środków ochronnych - maski, fartuchy, przyłbice, rękawiczki, środki dezynfekcyjne, itp. – dowiadujemy się.

 

TEN ARTYKUŁ PRZECZYTASZ RÓWNIEŻ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO. W SPRZEDAŻY JUŻ OD WTORKU 27 PAŹDZIERNIKA


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama