Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pionierski projekt w dwójce- strzał w dziesiatkę

W pilskiej SP nr 2 krótko przed wakacjami odbylo sie uroczyste spotkanie podsumowujące trzyletni, pionierski projekt „Klasa patronacka” spółki „Gwda”. Zarówno dyrektor szkoły, Dorota Frydrych, jak i prezes “Gwdy” Tomasz Wojciechowski w swoich wystąpieniach jednogłośnie podkreślili, że projekt był „strzałem w dziesiątkę”.
Pionierski projekt w dwójce-  strzał w dziesiatkę

Na spotkaniu zostały przedstawione efekty działań zawartego 9 września 2014 roku porozumienia o współpracy, którego pomysłodawcą była spółka „Gwda”. Dzięki umowie, podpisanej przez Tomasza Wojciechowskiego- Prezesa Zarządu spółki „Gwda”, Dorotę Frydrych- dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile oraz Sebastiana Dzikowskiego - dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM, uczniowie klasy patronackiej m.in. aktywnie włączyli się w różnorodne akcje ekologiczne i występy środowiskowe. W wystąpieniach artystycznych podkreślali, że Ziemię mamy tylko jedną i wspólnie musimy zadbać o jej przyszłość.

Beata Szwarc-Gazda, wychowawca klasy:- Uczniowie z przesłaniem ekologicznym wystąpili m.in.: w parku na Wyspie podczas imprezy  ekologicznej pt. "Piła rowerowa – niezadymiona", w sali miejskiej Invest Parku dla słuchaczy UTW, w ZSZ w Szydłowie, w Centrum Aktywizacji Seniora. Natomiast wiedza zdobyta podczas zorganizowanych licznych wycieczek dydaktyczno-krajoznawczych przełożyła się na sukcesy uczniów w różnorodnych konkursach o tematyce ekologicznej. Klasa włączyła się też w obchody Jubileuszu 30-lecia Spółki “Gwda”.

Zorganizowane w „Dwójce” spotkanie było wspaniałą okazją do podziękowań za owocną współpracę i ogromne zaangażowanie wszystkim uczestniczącym w projekcie podmiotom, prezesowi Tomaszowi Wojciechowskiemu, Bartoszowi Boberowi- pracownikowi spółki, dyrekcji szkoły, wychowawcy klasy, dzieciom i ich rodzicom. Uczniowie swoim występem uświetnili uroczyste spotkanie.

(bsg)

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama