Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gmina Kaczory pożegnała wieloletnią radną

19 czerwca odeszła od nas pani Aleksandra Wienke – nasza droga koleżanka, wieloletnia radna gminy Kaczory, wielki społecznik, osoba bezgranicznie zaangażowana w działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Jej ostatnie pożegnanie odbyło się 22 czerwca w kościele parafialnym w Rzadkowie.
Gmina Kaczory pożegnała wieloletnią radną

Radna Aleksandra Wienke urodziła się 21 sierpnia 1960 r. w Chodzieży. Od urodzenia mieszkała w Morzewie, gdzie ukończyła szkołę podstawową. Dalszą naukę kontynuowała w Liceum Zawodowym w Chodzieży. Po ukończeniu szkoły średniej pracowała w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Kaczorach do 1987 r. Po zawarciu związku małżeńskiego (1985 r.) zamieszkała w Prawomyślu, gdzie wspólnie z mężem prowadziła gospodarstwo rolne, specjalizujące się w warzywach gruntowych.

Pani Aleksandra Wienke od 1990 r . do chwili obecnej była radną Rady Gminy Kaczory. Przez pięć kadencji pełniła funkcję przewodniczącej stałych komisji rady. W latach 1990-1998 przewodniczyła Komisji Rozwoju Gospodarczego, (Handlu, Usług) i Praworządności, a w kolejnych latach: Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu (1998-2002) oraz Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska (2002 – 2010). W 2010 r. powierzono jej obowiązki wiceprzewodniczącej Rady Gminy Kaczory, funkcję tą pełniła do chwili obecnej. Pani Aleksandra był aktywna również w innych obszarach działalności. Angażowała się w prace na rzecz Parafii p.w. Matki Boskiej Anielskiej w Rzadkowie oraz zainicjowała utworzenie Grupy Producentów Warzyw Gminy Kaczory z siedzibą w Kaczorach. Pani Aleksandra Wienke była osobą ciepłą, serdeczną, niekonfliktową, otwartą na dialog i współpracę. Na jej wsparcie mogli liczyć nowo wybrani radni, z którymi chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem. Była bardzo pracowita i sumienna, zarówno w pracy społecznej jak i zawodowej. Każde zadanie, którego się podjęła realizowała wzorowo, wkładając w nie całe swoje serce. Pani Aleksandra zawsze miała dobry kontakt z mieszkańcami, pomagała każdemu kto potrzebował jej pomocy. Bezgranicznie angażowała się w sprawy swojej wsi i całej gminy Kaczory. W pracy społecznej zawsze kierowała się dobrem mieszkańców. Miała swój wkład w realizacji wszystkich najważniejszych inwestycji zrealizowanych na terenie gminy od 1990 r. Za jej kadencji zaopatrzono wszystkie miejscowości w podstawowe media: wodę, kanalizację, gaz i telefony. Rozbudowano infrastrukturę drogową, oświatową i sportową na całym obszarze gminy. Przy jej zaangażowaniu przeprowadzony został kapitalny remont Wiejskiego Domu Kultury w Prawomyślu, odnowione zostały nawierzchnie dróg w sołectwie Prawomyśl - Byszewice, powstał nowy chodnik wraz z wjazdami na posesje w Prawomyślu i ciąg pieszo-rowerowy w Byszewicach.

Pani Aleksandra Wienke na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci. Zapamiętamy ją jako osobę przyjazną, wrażliwą, potrafiącą cieszyć się życiem, wzorową radną, prawdziwą społeczniczkę „z krwi i kości”, która dużo czasu poświęcała sprawom gminy i jej mieszkańcom. Dziękujemy pani Aleksandrze, naszej koleżance, za wszystko co zrobiła dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców.

Cześć jej pamięci.

Z ostatnim pożegnaniem

Wójt Gminy Kaczory,

pracownicy Urzędu Gminy,

radni Rady Gminy Kaczory

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Z gminy Kaczory 24.06.2017 15:46
To była wspaniała kobieta :-(((

Jarek 23.06.2017 20:48
Świeć Panie nad jej duszą

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama