Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

POŻEGNANIE Z KLASĄ

… Smutne, bo czas pożegnać klasy młodsze po trzech wspólnych latach nauki i zabawy, a wesołe, bo pożegnania nie muszą być w tym wypadku smutne. Ukończenie pierwszego etapu szkolnego w szkole podstawowej to przecież początek nowej przygody w poznawaniu świata w klasach starszych.
POŻEGNANIE Z KLASĄ

Na wesoło uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Śmiłowie wraz z rodzicami i wychowawczynią, Wiolettą Janowską, postanowili zorganizować spotkanie pożegnalne. Odbyło się ono krótko przed wakacjami, na terenie szkoły. Każda z grup, czyli: wychowawczyni, uczniowie i rodzice, miała przydzielone zadania, z których wywiązała się znakomicie.  A zrealizowane podczas zabawy pomysły uczniów wprowadziły  wszystkich w dobry nastrój i zachęciły do czynnego udziału. I tak: kilka rodzajów surówek wykonanych samodzielnie na zajęciach przez uczniów, smacznie i zdrowo komponowało się z kiełbaską z grilla, którym zajmowali się dorośli. Zaproponowane przez same dzieci konkursy klasowe w trzech kategoriach (śpiew, taniec, plastyczny), zaskoczyły i zadziwiły wszystkich. Nie mogło też zabraknąć konkurencji sportowej, bo przecież „ruch to zdrowie!” Rozegrano mecz piłki nożnej „uczniowie kontra dorośli”. Zaangażowanie i ambicja dzieci podczas gry spowodowały, że dorośli musieli się bardzo zaangażować. Wynik 1:0 dla uczniów był dla nich satysfakcjonujący, toteż nikt nie miał pretensji do sędziego, wybranego z zaskoczenia.
Niecodzienną radość sprawiła dzieciom (i nie tylko) niespodzianka przygotowana przez rodziców- zabawa w ogromnej masie piany, którą  wytworzyła Ochotnicza Straż Pożarna z Kaczor. Sam przyjazd strażaków z sygnałami dźwiękowymi na wjeździe do szkoły zrobił już wrażenie.

       Uczniowie i rodzice pożegnali się z wychowawczynią i klasą trzecią. Czas rozpocząć kolejny etap na drodze rozwoju i edukacji. Zdobyta wiedza, a w szczególności bogate, różnorodne doświadczenia w relacjach społecznych spowodują, że przejście do klasy czwartej i nowy rozdział w życiu młodych ludzi będzie czymś naturalnym i przyjemnym.

Życzę rodzicom - wiary w swoje dzieci, a moim uczniom - powodzenia na kolejnym etapie nauki. Radosnych wakacji i niezapomnianych przeżyć!

Wychowawczyni, Wioletta Janowska



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama