Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

ARCHE może budować

Starosta pilski Eligiusz Komarowski zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę Firmie ARCHE Sp. z o.o. Pozwolenie dotyczy budowy hotelu wraz z lokalami mieszkalnymi, usługowymi i garażem podziemnym w Pile. Teren inwestycji usytuowany jest w centrum miasta. Projektowany budynek tworzy kwartał zabudowy pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Konopnickiej.
ARCHE może budować

- Pozwolenie na budowę zostało wydane w trybie najszybszym z możliwych, niezwłocznie po usunięciu usterek, które pierwotnie przeszkodziły w sporządzeniu stosownego dokumentu. Jestem przekonany, że przedsiębiorstwo budowlane ARCHE Sp. z o.o. postawi budynek, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również bardzo efektowny. Dzięki temu miasto Piła zyska również wizerunkowo – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Strefy wejściowe do budynku zaprojektowane zostały z uwzględnieniem wymagań dostępności dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa całego obiektu wynosi ponad 15,2 tys. metrów kwadratowych – dodaje Aleksandra Kinowska, dyrektor wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pile.

Należy podkreślić, że budynek będzie posiadał trzy podstawowe funkcje: usługową na parterze (strefa konferencji o pow. 480m2, pięć lokali pod wynajem o łącznej pow. 790m2), hotelową, podzieloną na dwie strefy: dwu- i czterogwiazdkową (179 pokoi hotelowych i 5 apartamentów hotelowych) oraz dwie części mieszkaniowe wielorodzinne (łącznie 50 mieszkań o łącznej pow. 2467,61m2). Dodatkowo w części podziemnej znajdzie się jednokondygnacyjny garaż wielostanowiskowy, pomieszczenia techniczne oraz magazynowe.

Starosta Pilski zorganizował też spotkanie przedstawiciela firmy Arche z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowanego Mileną Tomasz w celu omówienia współpracy i dalszych działań podczas realizacji inwestycji w Pile.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama