Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

60 lat pilskiego MZK

W miniony czwartek Miejski Zakład Komunikacji w Pile obchodził 60-lecie swojego istnienia. Podczas rocznicowej uroczystości nie zabrakło okolicznościowych wystąpień, kwiatów i wyróżnień dla pracowników z najdłuższym stażem.
60 lat pilskiego MZK

Gala zorganizowana została w ramach Komisji Ekonomicznej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Gości przywitał Prezes MZK Sp. z o.o. Tadeusz Majewski, z okolicznościowym przemówieniem wystąpili także m.in. poprzedni wieloletni prezes spółki MZK, Antoni Serwacki oraz prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej Adam Karolak.

W czasie uroczystości uhonorowano złotymi, srebrnym i brązowymi medalami Izby pracowników pilskiego MZK z najdłuższym stażem.

Medalem złotym dla zasłużonych pracowników komunikacji miejskiej (minimum 30 lat pracy w komunikacji miejskiej) uhonorowani zostali: Czesław Surdyk, Alojzy Gałązka, Czesław Nowakowski, Grażyna Urbanowicz, Wiesław Januszewski, Leszek Potrzebowski.

Medal srebrny (minimum 25 lat pracy w komunikacji miejskiej) otrzymał Bogdan Wicher

Medale brązowe (minimum 20 lat pracy w komunikacji miejskiej) dostali natomiast: Alicja Bober, Danuta Liberska, Mirosław Braczyński, Ryszard Wasiak, Przemysław Polewski.

W trakcie uroczystości zaprezentowano film o historii pilskiego MZK, jego dokonaniach, osiągnięciach i perspektywach. Nie zabrakło też wątków osobistych. Przewodniczący Rady Miasta, Rafał Zdzierela, ofiarował medal swojego taty (dawnego pracownika MZK) pilskiemu muzeum.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama