Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Trzcianka debiutowała

To był 7. etap Grand Prix Wielkopolski. Najszybszy był wągrowczanin!
Trzcianka debiutowała

 

Jeszcze nie tak dawno Trzcianka otrzymała wysokie oceny za organizację Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasie GT-30 w Trzciance, a dzisiaj zadebiutowała w Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym

Od wielu lat cele Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym się nie zmieniają. Nadal to przede wszystkim popularyzacja pływania długodystansowego na wodach otwartych na terenie Województwa Wielkopolskiego, promowanie turystycznych walorów Wielkopolski czy wreszcie propagowanie formy aktywnego spędzania czasu wolnego i promowanie turystycznych walorów Wielkopolski.

Tegoroczne Grand Prix zaplanowano w wielu miejscach, w tym także na jeziorze Sarcze w Trzciance, gdzie  rozegrano 7. etap zawodów właśnie w ramach cyklu Grand Prix.

Tego typu zawody po raz pierwszy gościły w Trzciance.

Do rywalizacji przystąpiło pond 50 zawodników z kraju.

Klasyfikacje odbywały się w dwóch głównych kategoriach Open Water oraz TRI (dla triathlonistów)

W klasyfikacji Open Water kobiet zwyciężyła Kamila Haładyn z z UKS SP149 Łódź , natomiast wśród mężczyzn najszybszy był Jakub Muszyński.

Tak! Ten sam Muszyński, który w zeszły roku, dokładnie 15 sierpnia, startując w Pływackich Długodystansowych Mistrzostwach Polski na wodach otwartych w Olsztynie, wywalczył brązowy medal.

Dlaczego to przypominamy? A to dlatego, ze Muszyński to wagrowiczanin. Dziś 20 latek startuje pod auspicjami Astorii Bydgoszcz, a zaczynał pływanie pod okiem pilanina Grzegorza Lewandowskiego.

Trzcianka dziękuje za odwiedziny i liczy tutaj na kolejną edycję już za rok!

Dodajmy, iż organizatorami etapu w Trzciance byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolski Okręgowy Związek Pływacki, Gmina Trzicanka. Partnerami zaś: WOPR Województwa Wielkopolskiego Oddział Miejsko-Powiatowy „ANIOŁY” w Trzciance.

Mariusz Markowski

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama