Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pobłocki to równy gość

Jak pamiętamy od 2006 roku organizatorzy pilskiego półmaratonu zaczęli umieszczać na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Zdzisław Bogusz był pierwszym zawodnikiem na medalu. Potem byli następni m.in. Edward STAWIARZ, Michał WÓJCIK (2008), Kazimierz ORZEŁ (2009), Edward ŁĘGOWSKI (2010), czy Ryszard MARCZAK (2011).
Pobłocki to równy gość

On wygrał I edycję pilskiego biegu, tego w 1991 roku !

W ubiegłym roku na medalu był wizerunek zawodnika Jana BIAŁKA, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski i reprezentanta Polski w biegach maratońskich.

W tegorocznym półmaratonie na medalu widniał sylwetka Piotra Pobłockiego. To Mistrz Polski w maratonie w 1999 roku, to wielokrotny reprezentant Polski w biegach długodystansowych. Zwycięzca Enschede Marathon. Startował w biegach maratońskich w Berlinie, Eindhoven, Kosice, Dębno, Wrocław i wielu innych biegach ulicznych.

A co dla nas najważniejsze Piotr Pobłocki 2-krotnie wygrał bieg „Pilska Piętnastka” w 1991 i w 1993 roku. Rekord życiowy w maratonie 2:13:01 – 1 miejsce w Enschede 1994 rok. Rekord życiowy w półmaratonie 1:04:25 – 4 miejsce w Brzeszczach 1999 rok.

Ten nietuzinkowy człowiek to bardzo barwna i komunikatywna osobowość. Przekonałem się o tym podczas uroczystego podsumowania tegorocznego półmaratonu, kiedy Piotr był gościem honorowym wydarzenia.

Była okazja do rozmowy, refleksji z pamiętnego 1991 roku. Warto było go poznać osobiście.

A medal? No, cóż warto mieć go w kolekcji...

Mariusz Markowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama