Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wianki na Noteci

Na przystani Binduga Keja 105 w Ujściu odbyła się impreza pod nazwą "Wianki na Noteci" zorganizowana przez Ujski Dom Kultury. Wydarzenie rozpoczął spływ kajakowy z Byszek do Ujścia. Wzięło w nim udział 25 osób.
Wianki na Noteci

Na przystani odbyły się koncerty. Jako pierwszy zaprezentował się Waldemar Rychły z zespołem, który zabrał uczestników w muzyczną podróż do świata muzyki folkowej przy wykorzystaniu wielu mniej lub bardziej egzotycznych instrumentów. "Biesiadę ze zdartej płyty" poprowadził Biesiadny Ansambl Rozrywkowy. W wykonaniu tego ośmioosobowego zespołu wokalistów można było usłyszeć polskie i zagraniczne przeboje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Mocniejszym uderzeniem był koncert poznańskiej, rockowej  grupy HUMP. Jako ostatni na scenie pojawił się Wojtek Gruszczyński - finalista programu The Voice of Poland. Wraz z nim wystąpił Dominik Rosłon oraz dobrze znani mieszkańcom Ujścia bracia Stanisław i Zenon Kończewski. Ten koncert na długo zapadnie w pamięci ujskiej publiczności. Świetnie wykonane utwory takich artystów jak Joe Cocker, Sting czy grupa DŻEM spotkały się z olbrzymim aplauzem.

Na pikniku nie zabrakło takich atrakcji dodatkowych jak warsztaty wyplatania wianków świętojańskich i rzucanie ich na wodę oraz konkurs na najładniejszy wianek. Wianki oceniała komisja w składzie: Estera Serówka, Grażyna Rzeczycka i Marek Jankowski.  Jury uznało, że autorką najpiękniejszego wianka była Oliwia Seyda. Drugie miejsce zajęła Edyta Dygas, a trzecie Izabela Nowak. Laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez firmę ELMECH.

UDK



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama