Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjantem jest się zawsze, nawet po zakończonej służbie. Swoim działaniem udowodnił to sierż. sztab. Marcin Wesołowski – policjant Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP w Wągrowcu, który w czasie wolnym, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

W ubiegły czwartek późnym wieczorem policjant po zakończonej służbie wracał do domu. Jadąc w kierunku Janowca Wielkopolskiego zauważył przed sobą granatowego Volkswagena Golfa. Po chwili obserwacji stylu jazdy kierującego, nabrał pewności, że jedzie za nietrzeźwym kierowcą. Poinformował o tym fakcie operatora numeru alarmowego.

Było około godziny 22:00 kiedy pojazdy zbliżały się do granic Janowca od strony Włoszanowa. Kiedy kierowca golfa zatrzymał się, policjant zatrzymał się przy nim, podszedł do auta powiedział kierującemu że jest funkcjonariuszem Policji i zakazuje mu dalszej jazdy. Zabrał kierowcy kluczyki i ponownie zadzwonił na numer alarmowy podając dokładnie swoje położenie.

W rozmowie z kierującym wyczuwał od niego alkohol, co tylko nadało pewności wcześniejszych podejrzeń. Zostały one ostatecznie rozwiane przez przybyły po chwili patrol Policji z Janowca. Okazało się, że 55-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego poruszał się pojazdem mając w organizmie około 1,3 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierujący traci uprawnienia do kierowania jest na niego nakładana grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarza się, że z operatorami numeru alarmowego łączą się kierowcy, którzy podejrzewają innych o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. I choć bardzo często nie są one potwierdzane, to dziękujemy za każdy taki sygnał.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama