Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

DNI WYRZYSKA zamiast La Scarpy Italiany I powrót do lat 90-tych

W niedzielę wieczorem zakończyło się trzydniowe święto Wyrzyska. W amfiteatrze miejskim zaśpiewał Jakub Herfort zwycięzca telewizyjnego „Mam Talent”. Przed publicznością pojawił się znany polski aktor – Tomek Karolak, wraz z zespołem „Pączki w Tłuszczu”. Nie zabrakło czasu aktywnie spędzonego na świeżym powietrzu, bowiem zorganizowano wiele przedsięwzięć sportowych.
DNI WYRZYSKA  zamiast La Scarpy Italiany  I powrót do lat 90-tych

Dni Wyrzyska rozpoczęły się 30 czerwca (piątek) pod hasłem „Wyrzyskie spotkania kontynentalne – Afryka amfiteatr”. Publiczność do tańca zachęcał zespół reggae – The Look & Lamarre Jambo Africa. 
    Kolejny dzień rozpoczęto od Pierwszych Młodzieżowych Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Siatkówkę Plażową o Puchar Burmistrz Wyrzyska (Centrum sportowo – rekreacyjne w Osieku nad Notecią). W tym samym czasie na wyrzyskim Orliku trwał I Turniej Piłki Nożnej Orlików z okazji Dnia Wyrzyska. O godz. 11 odbyły się Derby Gminy Wyrzysk Oldbojów 2017 (Stadion Olimpijski w Osieku nad Notecią), równolegle w Polanowie (Leśniczówka Zielona Góra) miał miejsce Bieg z cyklu „Cztery Pory Roku – LATO 2017”. Tego dnia na osieckim stadionie zorganizowano trzecią edycję „Osiek na Start”, a nawet próbowano pobić rekord Guinnessa w liczbie uczestników. Wieczór natomiast upłynął w amfiteatrze, gdzie zaśpiewał Jakub Herfort (zwycięzca telewizyjnego „Mam Talent”). Zaraz po nim na scenie pojawił się Zespół DWA POKOLENIA (godz. 21), a o 23.30 dla publiczności zaśpiewał Tomek Karolak wraz z zespołem Pączki w Tłuszczu.
    W niedzielę cykl imprez przeniósł się na targowisko. Już od samego rana na stawie miejskim trwały  Drużynowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Wyrzyska. Następnie na targowisku rozstawił się jarmark twórczości i pojawili się sympatycy zumby. Nie zabrakło animacje dla dzieci oraz występów zespołów PULS, KLEKS, TIP-TOP i solistów. O godz. 16. do dzieci dołączył Clown Ruphert & Rico. Wieczorem natomiast zagrali – Skakanka i Megger Band.
(es), fot. UM

***


O Dniach Wyrzyska rozmawiamy z burmistrz Bogusławą Jagodzińską. 


Czy Dni Wyrzyska są alternatywa dla LA Scarpy Italiany? Jeśli tak, to dlaczego zrezygnowano z dotychczasowej formuły? 
    - Formuła festiwalu "La Scarpa Italiana" wyczerpała się, była skierowana głównie na piosenkę włoską. W tym roku zaproponowaliśmy mieszkańcom gminy Wyrzysk i nie tylko, nowe wydarzenie kulturalno-sportowe Dni Wyrzyska. Przez trzy dni oferowaliśmy udział w turniejach i zawodach sportowych w różnych dyscyplinach jak również koncerty z muzyką o różnym brzmieniu. Zwieńczeniem tegorocznych Dni Wyrzyska był Piknik Rodzin w niedzielne popołudnie w Wyrzysku. Zaproponowaliśmy całym rodzinom, by spędziły miło i aktywnie wolne popołudnie.
Skąd pomysł na Dni Wyrzyska? Jakie atrakcje dało mieszkańcom to przedsięwzięcie? 
- Wróciliśmy do wydarzeń organizowanych na początku lat 90. Dni miasta dają możliwość zaoferowania imprez o różnych charakterze, nie tylko muzycznych w godzinach wieczornych. Przygotowaliśmy ofertę skierowaną do wszystkich mieszkańców poczynając od dzieci na osobach dorosłych kończąc. Stawiamy na wydarzenia kulturalne i sportowe. 
Co jest kluczowym elementem tych imprez czyli ich wyróżnikiem? 
- Wyrzyskie prezentacje muzyczne – co roku planujemy przybliżać uczestnikom muzykę charakterystyczną dla danego kontynentu. W tym roku w piątek była muzyka o afrykańskim brzmieniu. Nie zabrakło również muzyki do tańca, rocka. Imprezy sportowe były w tych dyscyplinach, które cieszą się największą popularnością wśród naszych mieszkańców – piłka nożna, siatkówka, biegi i nordic walking. Podczas tych dni prezentowaliśmy również dorobek artystyczny naszych rodzimych twórców. 
Czy Dni Wyrzyska wpiszą się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w mieście przez Dom Kultury? 
- Mam taką nadzieję. Wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji proponujemy mieszkańcom tyle różnych przedsięwzięć, by każdy znalazł coś dla siebie. 
(es) 
Czytaj także w najbliższym wydaniu TN



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama