Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

[TRZCIANKA] Wspominali przy fotografiach

W Muzeum Ziemi Nadnoteckiej odbyła się promocja trzeciej części „Fotograficznych wspomnień mieszkańców ziemi trzcianeckiej 1945-1980”.
[TRZCIANKA] Wspominali przy fotografiach

Licznie zgromadzeni mieszkańcy regionu mogli uczestniczyć w rozmowie prowadzonej przez Iwonę Ciechanowicz. Jej współrozmówcami byli: Agnieszka Warnkowska, Jerzy Grabiński, Edward Joachimiak, Krzysztof Grela oraz Elżbieta Wiśnicka.

O oprawę muzyczną spotkania zadbali: Laura Handschke oraz Piotra Heyer. Licznie zgromadzeni harcerze oraz mieszkańcy wsi Rychlik sprawili, że wydarzenie zyskało niesamowitą atmosferę, w której teraźniejszość spotkała się z przeszłością. 

Na atmosferę wydarzenia mógł mieć wpływ również wyjątkowy przedmiot – stary aparat fotograficzny używany niegdyś przez dziadka Krzysztofa Greli. Nieco ukryty, niebędący w centrum uwagi spajał swoją niesamowitą aurą całe spotkanie i był swoistym łącznikiem między uwiecznionymi na zdjęciach ludźmi i wydarzeniami, a zgromadzonymi współcześnie w sali mieszkańcami naszego regionu. 

Zwieńczeniem promocji był tradycyjny już w muzeum poczęstunek, podczas którego, zgromadzeni goście mogli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat zaprezentowanego przed chwilą albumu.

Muzeum Ziemi Nadnoteckiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama