Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pierwsza Noc Muzeów w Goraju-Zamek

Już 12 maja 2023 r. od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się pierwsza Noc Muzeów. Zwiedzanie wystawy przyrodniczej, degustacja wyro-bów z dziczyzny i nocne poszukiwanie skarbu Hochbergów to tylko niektóre atrakcje przygo-towane przez leśników dla uczestników wydarzenia.
Pierwsza Noc Muzeów w Goraju-Zamek

Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek to wyjątkowe miejsce w sercu Puszczy Noteckiej. W budynku zabytkowej Masztalarnii, otoczonej lasami, znajduje się nowoczesna, interaktywna wystawa dioram przyrodniczych oraz wystawa historyczna, które zostaną udostępnione do zwiedzania pod czujnym okiem leśnych przewodników. Sala konferencyjna tej nocy zamieni się w salę kinową oraz miejsce blubrania o wielkopolskich borowych z nutą historii. 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zobaczenia owadów pod lupą i mikroskopem, skorzystania ze stoiska wirtualnej rzeczywistości, a także zapoznania się z prowadzonym w Lasach Państwowych projektem „Zanocuj w lesie”. 

Punkt kulminacyjny wieczoru to kulinarne show „Dobre z lasu” w wykonaniu Karola Kusa oraz recital muzyczny zespołu „Taraka”. W znajdującej się nieopodal Masztalarnii drewutni pokazane zostaną „drzewa od strony drewna”, a także odbędą się warsztaty budowania karmników i pokaz gry na rogu. Wydarzenie zakończy nocny spacer po lesie, podczas którego uczestnicy poszukają skarbu Hochbergów, niegdyś właścicieli Zamku i przylegającego do niego majątku.

Organizacja Nocy Muzeów w tym nieoczywistym, pełnym historii miejscu jest wspólną inicjatywą ośmiu nadleśnictw, znajdujących się na terenie trzech województw, wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”. 

(red)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama