Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Poszukiwani, narkotyki i kierowca na podwójnym gazie

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 9 osób poszukiwanych, a także mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Mundurowi wyeliminowali również nietrzeźwego kierowcę, który miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu oraz ujawnili aż 176 przekroczeń dozwolonej prędkości.
Poszukiwani, narkotyki i kierowca na podwójnym gazie

Miniony weekend był dla policjantów bardzo pracowity. Oprócz realizacji interwencji bieżących, a także zabezpieczeń związanych z wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi w naszym regionie funkcjonariusze z Piły oraz jednostek terenowych zatrzymali aż 9 osób poszukiwanych. Byli to mieszkańcy gminy Piła, Łobżenica, Białośliwie oraz Wyrzysk w wieku od 29 do 66 lat. Wśród nich najdłuższą karę odbywać będzie 30-letni pilanin, który spędzi w zakładzie karnym rok i cztery miesiące.

Ponadto funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na terenie jednego z pilskich osiedli w nocy z piątku na sobotę zatrzymali 36-letniego pilanina. Mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy oraz tabletki ekstazy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego natomiast obserwowali zachowanie kierowców na drogach naszego regionu. W trakcie swoich działań ujawnili aż 176 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 48 z nich było popełnionych w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto trzech kierowców straciło uprawnienia przez jazdę z prędkością o ponad 50km/h większą niż dozwolona na terenie obszaru zabudowanego.

Mundurowi przez weekend sprawdzili również stan trzeźwości u ponad 400 kierowców. W niedzielny poranek jeden z patroli ruchu drogowego ujawnił 44-letniego mieszkańca gminy Wieleń, który prowadził swój pojazd mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo może grozić kara 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama