Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rzeczpospolita babska, slalomy z miotłą i przeciąganie ciągnika

W niedzielę 2 lipca zakończyło się Naturalisko, sztandarowa impreza, organizowana od lat w gminie Łobżenica. Atrakcji – jak zwykle- nie brakowało.
Rzeczpospolita babska, slalomy z miotłą i przeciąganie ciągnika

 - „Naturalisko” to cykliczna impreza w gminie Łobżenica, która odnosi się do bogactwa tej ziemi, do bliskości z naturą i -moim zdaniem- doskonale promuje naszą gminę i powiat. Wydarzenie zorganizowane zostało z dużym rozmachem i z licznym udziałem mieszkańców  – powiedział Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00, ale już wcześniej panie ze Stowarzyszenia Gminnej Rady Kobiet i członkowie Towarzystwa Miłośników Łobżenicy wyruszyli wspólnie na spływ kajakowy Łobżonką, marsz nordic walking i rajd rowerowy. Był to tak zwany „Trójbój Krajeński”, którego meta znajdowała się na plaży w Trzeboniu.

A tam odbył się turniej „Rzeczpospolita Babska”, w którym uczestniczyło sześć drużyn ze: Szczerbina, Trzebonia, Walentynowa, Witrogoszczy Kolonii, Chlebna oraz drużyna łączona z Topoli i Izdebek. Panie z Gminnej Rady Kobiet rywalizowały w takich konkurencjach jak: strzały na bramkę, slalom z miotłą, przeciąganie ciągnika, łączone skoki w dal z miejsca i rzut lotką do tarczy. Zawodniczki musiały wykazać się także wiedzą na temat gminy Łobżenica i jej bogactw naturalnych. Po podliczeniu punktów okazało się, że wygrała drużyna z Trzebonia, drugie miejsce przypadło w udziale paniom ze Szczerbina, a trzecie - Witrogoszczy Kolonia.

Imprezę uświetnił koncert zespołu AM, założonego w 2006 roku przez Andrzeja Kliczkowskiego. For­ma­cja two­rzy oraz gra muzykę disco polo i dziś ma kilka własnych utworów i teledysków. Wieczorem odbyła się nad jeziorem zabawa taneczna z zespołem „Relax”.

(pp)

foto: GOK Łobżenica

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama