Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ryba i woda w roli głównej

To była prawdziwa uczta dla podniebienia. Rybne dania serwowane przez panie z kół gospodyń wiejskich oraz tradycyjna zupa z ryby od społeczności tarnowskiej prosto z kotła pana Stanisława Staszewskiego Agroturystyka - Stanica "U Stasia".
Ryba i woda w roli głównej

To tylko część atrakcji, których można było skosztować, i to dosłownie skosztować, podczas tegorocznego Święta Ryby i Wody w Tarnowie.

W trakcie imprezy odbyła się degustacja potraw kulinarnych z pstrągiem w roli głównej, ogłoszono wyniki zawodów wędkarskich, odbył się IV konkurs piosenki żeglarskiej i turystycznej. Nie zabrakło kolorowych animacji dla dzieci. 

Rozstrzygnięto konkurs kulinarny: 

I miejsce zdobyła „niespodzianka z pstrąga” zaserwowana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jaraczewie, 

II miejsce zdobył „pstrąg muśnięty dymem z przyprawami" zaserwowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skrzatuszu,

III miejsce - zrazy z pstrąga w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Kłody.

W ramach Święta Ryby i Wody w Nasza wieś Tarnowo odbył się EKO Piknik, na którym dorośli, jak również dzieci mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zrównoważonej gospodarce wodnej i gospodarowaniu odpadami.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Miasto Piła z nową energią”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i budżetu państwa.

Podczas pikniku przeprowadzone zostały tematyczne gry rodzinne, quizy, zabawy i animacje dla dzieci, z mocnym akcentem na zagadnienia ekologiczne, prawidłową segregację odpadów i ochronę zasobów naturalnych.

(eEs)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama