Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Piknik rolniczy na Stadionie przy Okrzei - działo się!

PIŁA Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyła się I Wystawa Rolnicza połączona z Bitwą Regionów - Ogólnopolskim Konkursem Kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich.
  • Źródło: Powiat Pilski
Piknik rolniczy na Stadionie przy Okrzei - działo się!

Źródło: Powiat Pilski

Po raz pierwszy na stadion przy Okrzei wjechał ciężki sprzęt rolniczy, który na co dzień używa już wielu gospodarzy w gminach powiatu pilskiego. Było co oglądać! Widowiskowym akcentem dnia był także konkurs kulinarny, w którym udział wzięło 11 kół gospodyń wiejskich. 

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyła się I Wystawa Rolnicza połączona z Bitwą Regionów - Ogólnopolskim Konkursem Kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich. Było to niezwykle ciekawe wydarzenie, które przyciągnęło wielu mieszkańców. 

Po raz pierwszy na stadion przy Okrzei wjechał ciężki sprzęt rolniczy, który na co dzień używa już wielu gospodarzy w gminach powiatu pilskiego. Nowoczesne ciągniki z różnym oporządzeniem do prac polowych zaprezentowały także firmy rolnicze. 

Wystawa była połączona z konkursem kulinarnym, w którym udział wzięło 11 kół gospodyń wiejskich z gmin powiatu pilskiego. Ponadto swoje stoiska zaprezentowały firmy okołorolnicze oraz Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej wraz z uczniami z Zespołu Szkół Budowlanych. Panowała piknikowa atmosfera; na scenie wystąpili młodzi wokaliści z Piły i Kapela Podwórkowa Szyberek. Dzieci korzystały z darmowych „dmuchańców”, można było ujeżdżać elektrycznego byka, czy wydoić  krowę.

Nie brakowało chętnych, aby posmakować specjałów regionalnej kuchni przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, które przepięknie urządziły swoje stoiska. Wkoło unosiły się aromaty wspaniałych dań - smacznych wypieków, deserów i dań głównych: gęsiny, gulaszów z podrobów, bigosu. Wszystko zostało przygotowane według staropolskich przepisów, często przechowywanych na karteczkach z pokolenia na pokolenie.

- To pierwsze tego rodzaju wydarzenie na naszym zmodernizowanym stadionie. Jestem zachwycony daniami, które przygotowały członkinie kół gospodyń wiejskich, podobnie jak sprzętem rolniczym, który, jak się okazuje, także może być prezentowany w tym miejscu. Takie wydarzenia integrują mieszkańców wsi i miast i jak widać mają wielu zwolenników. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami gmin powiatu pilskiego i warto się nawzajem poznać oraz kultywować swoją tradycję i kulturę - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Postanowiliśmy przywrócić wystawy rolnicze do życia. Początkowo chcieliśmy urządzić ją w Nieżychowie, gdzie niegdyś się one odbywały, ostatecznie, dzięki uprzejmości pana starosty, wybraliśmy stadion powiatowy znajdujący się w centrum Piły. Miejsce dobrze się sprawdziło, a frekwencja pokazała, że takie wydarzenia są potrzebne i ciekawe dla mieszkańców - mówi Piotr Maj, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Pile, pomysłodawcy całego przedsięwzięcia.

Niezwykle emocjonujące było rozstrzygnięcie Bitwy Regionów KGW, wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Wolsku, które na konkurs przygotowało królika po staropolsku. Miejsca na podium zajęły jeszcze: II miejsce - KGW "Róża" w Róży Wielkiej, III miejsce KGW "Kłodzianki" w Kłodzie. W konkursie brały udział również: KGW w Kunowie, KGW w Witrogoszczy, KGW w Tłukomach, KGW w Nieżychowie, KGW w Dębówku Starym, KGW w Białośliwiu, KGW w Dębnie, KGW w Ługach Ujskich.

Nagrody od IV do VI miejsca oraz wyróżnienia dla KGW biorących udział w konkursie ufundował Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Bitwa Regionów w Pile rozegrała się na szczeblu powiatowym. To ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a jednym z jego organizatorów było Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pile.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama