Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

20 lat Chóru ANS!

PIŁA Chór pilskiej Akademii Nauk Stosowanych świętuje w czerwcu ważny jubileusz.
  • Źródło: ANS Piła
20 lat Chóru ANS!

Źródło: ANS w Pile

Ten chór powstał w 2003 roku. I oto 20 lat minęło! – z sukcesami, dyplomami, nagrodami – także zdobywanymi na międzynarodowych festiwalach chóralnych. Podczas uroczystych obchodów jubileuszu był czas na wspomnienia. 

To był wspaniały, uroczysty i muzyczny wieczór, podczas którego świętowaliśmy 20-lecie Chóru Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Zaprosiliśmy na to wydarzenie byłych członków, przyjaciół i sympatyków Chóru, melomanów oraz pasjonatów muzyki chóralnej. Zgromadzona licznie publiczność, usłyszeć mogła utwory z repertuaru zespołu od średniowiecza do współczesności, m.in. takie jak Modlitwa o pokój, Gaude Mater Polonia, Czego chcesz od nas Panie, Moon River oraz Marsz Niewolników z opery Nabucco Verdiego - za wykonanie którego, publiczność nagrodziła Chór Uczelni owacjami na stojąco! – relacjonuje zespół. 

 Nie był to jednak tylko występ Chóru, jako całości, ale także występ osób, które tworzą ten niepowtarzalny zespół z pasją. Goście jubileuszu mogli usłyszeć w indywidualnych wykonaniach m.in. Hannę Szuster-Marzec z poezją, aranżacje muzyczne Old School Music Andrzej Jopek oraz grupę Miron Nalepa Band. 

Życzenia Chórowi Akademickiemu oraz Maestro Karolowi Urbankowi, złożyli m.in.: rektor ANS w Pile dr hab. Donat Mierzejewski prof. ANS, prezydent Piły Piotr Głowski oraz przedstawicielki Powiatu Pilskiego oraz Starostwa Powiatowego w Pile, które wspiera międzynarodowe wyjazdy Chóru i koncerty na scenach m.in. Wiednia, Barcelony, Paryża, a także Budapesztu.

Maestro otrzymał także Medal Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit”

Chór od samego początku zdobywał szerokie uznanie za wysoki poziom wokalny, nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Prezentowany niezwykły kunszt artystyczny, pozwala sięgać chórzystom po bardzo trudny repertuar i mierzyć się z najlepszymi zespołami amatorskimi oraz zawodowymi.

Dyrygentem Chóru od samego początku jest Maestro Karol Urbanek. 

Chór Akademicki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile od chwili powstania zdobywał szerokie uznanie za wysoki poziom wokalny, nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Prezentowany niezwykły kunszt artystyczny, pozwala sięgać chórzystom po bardzo trudny repertuar i mierzyć się z najlepszymi zespołami amatorskimi oraz zawodowymi. Dyrygentem Chóru od samego początku jest Maestro Karol Urbanek.

Najważniejsze sukcesy chór odnosił na międzynarodowych festiwalach chórów. Już w 2005 roku otrzymał dyplom oraz brązowy medal kategorii "F3 Superior" podczas XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ołomuńcu (Czechy). W festiwalu udział wzięło 175 chórów z całego świata i 7180 chórzystów. W 2013 roku zespół zdobył Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Calelli na Costa Barcelona (Hiszpania), a w 2014 r. - Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Toskanii (Włochy). 2015 rok to Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr w Wiedniu (Austria), a w 2019 w Paryżu (Francja). 

Chór był także honorowany wielokrotnie nagrodami Starosty Pilskiego. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama