Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023: Finał w Pile!

PIŁA VI Ogólnopolski Konkurs „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”: Po dwóch dniach zmagań konkursowych, w auli pilskiej Szkoły Policji odbyła się ceremonia rozdania nagród i upominków laureatom Konkursu. W 104. rocznicę powstania Policji Państwowej do Piły przyjechali najlepsi z najlepszych w służbie kryminalnej polskiej Policji. Gościem finału był Marek Krajewski, znawca filologii i filozofii klasycznej, autor kryminałów retro.
  • Źródło: Szkoła Policji w Pile
Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023:  Finał w Pile!

Źródło: http://pila.szkolapolicji.gov.pl/

Podczas dwóch pierwszych dni trwania finału Konkursu, organizowanego przez Szkołę Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP, Biura Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej KGP oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, 17 grup reprezentujących garnizony poszczególnych województw, w tym garnizon Stołeczny, stoczyło zaciętą rywalizację w następujących konkurencjach: sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia; test wiedzy zawodowej, sprawdzian wiedzy praktycznej, sprawdzian umiejętności strzeleckich, sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. 

Do tegorocznego turnieju zaproszono także, w charakterze gości, drużynę reprezentującą Żandarmerię Wojskową.

Trzeciego dnia konkursu w auli pilskiej Szkoły Policji odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu, które zainaugurował wykład okolicznościowy dr Marka Krajewskiego, znawcy filologii i filozofii klasycznej, autora powieści kryminałów retro, pt. „Pisarz i eksperci”.

W uroczystości, obok Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja, udział wzięli: policjanci stanowiący trzon polskiej Policji kryminalnej, organizatorzy, komendanci Szkół, zastępcy komendantów wojewódzkich, dyrektorzy Biur Komendy Głównej Policji i naczelnicy Zarządów CBŚP, zespół ekspertów oraz sędziowie Konkursu – funkcjonariusze Komendy Głównej Policji i Szkoły Policji w Pile.

W finale wyłonieni zostali: najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo - śledczą – kom. Aleksandra Skwierawska reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, najlepszy policjant dochodzeniowo - śledczy – podkom. Tomasz Ślepowroński z Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu, najlepszy policjant operacyjno - rozpoznawczy – funkcjonariusz reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, najlepszy technik kryminalistyki – asp. szt.  Łukasz Bert z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W każdej z wymienionych kategorii indywidualne wyróżnienia otrzymali również policjanci zajmujący kolejno drugie i trzecie miejsca na podium. 

W klasyfikacji generalnej tytuł „Najlepszej Drużyny Służby Kryminalnej Roku 2023”, zdobyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wicemistrzem Konkursu została drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Laureaci Konkursu zostali uhonorowani nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. Insp. Jarosława Szymczyka, a także odznakami laureatów konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”, pucharami i dyplomami. Dodatkowo jednostki Policji, w których pracują trzej najlepsi technicy kryminalistyki, wyłonieni w drodze finałowych zmagań, otrzymały walizki kryminalistyczne ufundowane przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Po części oficjalnej uroczystości, na uczestników czekała mała niespodzianka. W czasie gdy zmagali się z założeniami konkursowymi powstał krótki film obrazujący ich rywalizację. To był odpowiedni czas na podsumowanie ich ogromnego zaangażowania. 

Spotkanie zamknęły dwa koncerty muzyczne, pierwszy – aktualnego szkolnego zespołu Avans, drugi absolwentki Szkoły Policji w Pile. Występy niewątpliwie wzbudziły duże zainteresowanie wszystkich zaproszonych gości.

źródło: Szkoła Policji w Pile 

MP/MP

zdjęcia: 

I. Pajdała-Kusińska, KGP

Ł. Kędziora, KWP Poznań



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama