Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

I miejsce dla Agaty Brandenburger z Piły!

CHODZIEŻ/ PIŁA Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Chodzieska Gontyna 2023
I miejsce dla Agaty Brandenburger z Piły!

Źródło: MDK Chodzież

Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Kulturalnym „Salon Artystyczny” zorganizowali i przeprowadzili Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Chodzieska Gontyna 2023. Grand Prix Festiwalu otrzymała Amelia Cięszka z Podanina w gminie Budzyń. I miejsce w swojej kategorii wiekowej wywalczyła Agata Brandenburger z Piły, podopieczna Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile.  Wśród laureatów także wokalistki i wokaliści z Budzynia, Kaczor i Chodzieży.  

W Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o „Chodzieską Gontynę”. Udział w festiwalu wzięło 80 wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych. 

- Konkurs był bardzo wyrównany a wykonawcy prezentowali wysoki poziom śpiewu i doboru repertuaru. Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu oraz ich opiekunom i rodzicom za stworzenie bardzo ciekawego widowiska i miłej atmosfery – komentuje chodzieski MDK. 

I miejsce w kat. roczników 2003-2007) Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Chodzieska Gontyna 2023 zdobyła reprezentantka naszego miasta Agata Brandenburger. To młoda wokalistka, która warsztat zdobywa w Studiu Piosenki Iskra działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile pod okiem swojej mamy, Iwony Brandenburger. Utytułowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami w przeszłości: zajęła m.in. I miejsce na XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego w Jezierzycach 2020, I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej w Bydgoszczy w 2019 roku, III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie (2021). Na VI Festiwalu Polskiej Piosenki "Swego nie znacie"  zorganizowanym przez Katedrę Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku zdobyła aż 4 nagrody: I miejsce w kategorii wokalnej 16-19 lat, Nagrodę Orkiestry, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Specjalną - INDEKS do Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej. Niedawno wyśpiewała Nagrodę Główną w XX Ogólnopolskim Konkursie  Poezji Śpiewanej w Bydgoszczy. Pilanka gra także na skrzypcach – uczy się w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Pile. 

Pilance gratulujemy i życzymy kolejnych pięknych sukcesów! 

 

Sukcesy w tegorocznej edycji tego ogólnopolskiego konkursu odnieśli także inni reprezentanci naszego pilskiego regionu. Grand Prix Festiwalu otrzymała Amelia Cięszka z Podanina w gminie Budzyń, ksztalcąca wokal w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu. Wśród laureatów są także młodzi wokaliści z Budzynia, Kaczor i Chodzieży, m.in. Małgorzata Janiszewska z Budzynia, reprezentantka GOK Budzyń, która także zajęła I miejsce – w swojej kategorii wiekowej – oraz Mikołaj Niedbalski – również reprezentant GOK Budzyń – który został uhonorowany Nagrodą Starosty Powiatu Chodzieskiego. 

 

Wszystkie nagrody: 

 

Komisja Artystyczna w składzie:

Bernadeta Kmiotek (przewodnicząca), Beata Zdunek, Katarzyna Kubińska – po wysłuchaniu 77 prezentacji, postanowiła przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia: 

 

Kategoria I (roczniki 2017,2016,2015)

I miejsce – Antonina SROCZYŃSKA – Ratowice (GOK Lipno)

II miejsce – Gabriela KRAMER – Budzyń (GOK Budzyń)

III miejsce – Lena ŁUSZCZKI – Budzyń (GOK Budzyń)

wyróżnienie – Lena WOJTKOWIAK – Krzemieniewo (GOK Lipno)

wyróżnienie – Gabriela DRAJEM – Chodzież (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Tymoteusz KOZŁOWSKI – Kaczory (MGOK Kaczory)

 

Kategoria II (roczniki 2014,2013,2012)

I miejsce – Małgorzata JANISZEWSKA – Budzyń (GOK Budzyń)

II miejsce – Gabriela OBER – Mrowino (zgł. prywatne)

III miejsce Alicja MARKIEWICZ – Poznań (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Emilia TRZECIAK – Popówko (SP im. J. P. II w Sycynie)

wyróżnienie – Lena SIERADZON – Sławenko (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Maja CIESIÓŁKA – Budzyń (GOK Budzyń)

wyróżnienie – Iga SZAFRAŃSKA – Wągrowiec (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Liliana KOZIŃSKA – Zacharzyn (MDK Chodzież)

wyróżnienie – Maria MALESZKA – Strzelce Małe (Gostyński Ośrodek Kultury)

 

Kategoria III (roczniki 2011,2010)

I miejsce – Antonina KICZKA – Leszno (GOK Lipno)

II miejsce – Aleksandra DĄBROWSKA – Wąsosz (DK w Górze)

III miejsce – Maja BANASIK – Rzadkowo (MGOK Kaczory)

wyróżnienie – Amelia STARAK – Mórkowo (GOK Lipno)

wyróżnienie – Zuzanna NOWAK – Chodzież (MDK Chodzież)

 

Kategoria IV (roczniki 2009,2008)

I miejsce – Laura FLORIS – Suchy Las (CK i Biblioteka Publiczna)

II miejsce – Olga NOWAK – Chodzież (MDK Chodzież)

III miejsce Aleksandra BROMBEREK – Budzyń (GOK Budzyń)

wyróżnienie – Zuzanna MAĆKOWIAK – Chodzież (zgł. prywatne)

wyróżnienie – Marta WOROCH – Leszno (GOK Lipno)

wyróżnienie – Magdalena SOBOTKA – Romanowo Dolne (MDK Iskra Piła)

 

Kategoria V (roczniki 2007,2006,2005,2004,2003)

I miejsce - Agata BRANDENBURGER – Piła (MDK Iskra Piła)

II miejsce – Maja BOBROWSKA – Poznań (zgł. prywatne)

III miejsce – Julia SZYMAŃSKA – Kaczory (MGOK Kaczory)

wyróżnienie – Emilia KRAKOWIAK - Chodzież (MDK Chodzież)

 

GRAND PRIX FESTIWALU – Amelia CIĘSZKA – Podanin (GOK Budzyń)

NAGRODA STAROSTY POWIATU CHODZIESKIEGO – Mikołaj NIEDBALSKI – Budzyń (GOK Budzyń)

NAGRODA DYREKTORA MDK I PREZESA STOWARZYSZENIA „SALON ARTYSTYCZNY” – Lilianna CIEŚLAK – Gołaszyn (Obornicki Ośrodek Kultury)

Nagrody wręczali: starosta Powiatu Chodzieskiego – Mirosław Juraszek, dyrektor MDK w Chodzieży – Zofia Braciszewska, prezes Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego „Salon Artystyczny” – Lech Spitulski.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu obdarowani zostali upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Imprezę prowadził Krzysztof Jarocha.

- Szczególne słowa podziękowania należą się paniom: Sylwii Buczkowskiej (sprawy techniczne i organizacja zaplecza imprezy), Malwinie Grzybowskiej (sekretariat Festiwalu), a także plastyczkom MDK – Izabeli Kostrzewie i Paulinie Roszak-Krawczuk. Słowa sympatii i podziękowania kierujemy szczególnie do wszystkich uczestników, instruktorów przygotowujących wokalistów, rodziców i wszystkich widzów.

Do zobaczenia w przyszłym roku! – już zaprasza chodzieski MDK.  

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama