Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Plan 140 km ścieżek rowerowych w powiatach pilskim i złotowskim gotowy

Powstała koncepcja budowy ścieżek rowerowych o łącznej długości 140 km na terenie powiatu pilskiego i powiatu złotowskiego w ramach „Partnerstwa dla Rozwoju Krajny”. Stowarzyszenie to otrzymało również certyfikat za udział w nowatorskim projekcie Centrum Wsparcia Doradczego.
  • Źródło: Powiat Pilski
Plan 140 km ścieżek rowerowych w powiatach pilskim i złotowskim gotowy

Źródło: Powiat Pilski

Koncepcja została opracowana w ramach projektu CWD PLUS dla „Partnerstwa dla Rozwoju Krajny”, do którego należą samorządy Powiatu Pilskiego i Powiatu Złotowskiego oraz gminy: Wysoka, Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Wyrzysk, Łobżenica oraz Zakrzewo, Lipka i Złotów.

- Na podstawie opracowanej koncepcji budowy ścieżek rowerowych na terenie wymienionych gmin  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Rozwoju Krajny”, którego Powiat Pilski jest liderem, będzie aplikować o środki zewnętrzne na ich budowę. Budowa ścieżek rowerowych to jedno z ważniejszych zadań „Partnerstwa dla Rozwoju Krajny”, którego jednym z celów jest rozwój turystyki na obszarze jego działania - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, prezes zarządu Stowarzyszenia.

Opracowanie koncepcji budowy ścieżek rowerowych jest jednym z pierwszych efektów projektu CWD, w którym bierze udział „Partnerstwo dla Rozwoju Krajny”. To nowatorski projekt doradczy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) o ogólnopolskiej skali, realizowany od 3 lat.

Głównym jego celem jest wsparcie partnerstw gmin i powiatów w skutecznym kreowaniu zrównoważonej polityki rozwoju odpowiadającej na lokalne potrzeby mieszkańców. Cel ten realizuje właśnie Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Rozwoju Krajny” przy udziale ekspertów ze Związku Miast Polskich (ZMP) i Fundacji Fundusz Współpracy (FFW).

Za udział w tym projekcie „Partnerstwo dla Rozwoju Krajny” otrzymało certyfikat za dotychczasowe działania. Wręczył go Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda. Certyfikat odebrała Karolina Szambelańczyk, dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju w Starostwie Powiatowym, koordynator grupy roboczej Partnerstwa.

Mapę interaktywną zaprojektowanych ścieżek rowerowych można obejrzeć na stronie https://www.powiat.pila.pl/

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama