Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pierwszy taki festyn w historii wsi!

Z Okazji Dnia Dziecka i Powitania Lata w Leżenicy-Kolonia odbył się I Festyn Rodzinny. Jego organizatorami było Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Leżenica-Kolonia oraz sołtys wsi Grzegorz Rosiński z Radą Sołecką.
  • Źródło: Powiat Pilski
Pierwszy taki festyn w historii wsi!

Autor: FB Sołectwo Leżenica-Kolonia

Źródło: Powiat Pilski

To był pierwszy taki festyn w historii wsi. Organizatorom zależało, aby był on przede wszystkim świętem dla dzieci, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji, między innymi konkursy z nagrodami, pozyskanymi od licznych sponsorów. Nie zabrakło zamku dmuchanego (z Powiatu Pilskiego), waty cukrowej i lodów, a dla wszystkich smacznego poczęstunku.

Urody całemu wydarzeniu dodawały bryczka (fotobryczka) z Wiejskiej zagrody Wiesiołkowo oraz sikawka konna ze Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej w Łobżenicy. Dla gości otwarto Wiejską Zagrodę Wiesiołkowo, z kwiatami i zwierzętami.

Podczas Festynu odbył się także turniej strzelecki. Wystartowało w nim blisko 50 osób. Najlepszy wynik uzyskała i wywalczyła puchar Kamila Reczulska, mieszkanka sołectwa Leżenica. Ponadto odbył się rzut podkową do wiadra, w którym główną nagrodą były widły ufundowane przez sołtysa Grzegorza Rosińskiego, które zdobyła Zenia Fendorf (z Leżenicy).

To było bardzo kolorowe wydarzenie m.in. dzięki mieszkańcom, którzy zaprezentowali się w przepięknych łowickich strojach ludowych, w jakich chodzili ich dziadkowie i pradziadkowie, którzy przybyli tu po wojnie z łowickiej wsi w ramach akcji zasiedlania Ziem Zachodnich. Przybyli tutaj całymi rodzinami i zostali.

- Promujemy pięknie tradycje i kulturę swoich przodków. Jak widać czasami wystarczy cegiełka wsparcia, żeby zorganizować tak udane przedsięwzięcie integrujące mieszkańców – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który razem z Markiem Kamińskim, radnym z tego okręgu odwiedzili uczestników festynu.   

Były występy artystyczne, ludowe przyśpiewki i zabawa taneczna. Uczestnikom festynu towarzyszyli druhowie z OSP Szydłowo i OSP Róża Wielka. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski - Starostwo-Powiatowe w Pile

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama