Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Sceny z filmu wzbudzają nadzieję na Oskara

Robert Gulaczyk z Trzcianki bohaterem ekranizacji „Chłopów”.
  • Źródło: MiG Trzcianka
Sceny z filmu wzbudzają nadzieję na Oskara

Filmowa adaptacja „Chłopów” Władysława Reymonta, uhonorowanych Nagrodą Nobla, pojawi się 13 października br. w kinach, a już teraz zapraszamy do obejrzenia oficjalnej zapowiedzi tej superprodukcji.

Sceny z filmu wzbudzają zachwyt… oraz nadzieję na Oscara. Poprzednie dzieło twórców nowej wersji „Chłopów”, czyli film „Twój Vincent” (również z Robertem Gulaczykiem w roli głównej), otrzymało nominację do tej zaszczytnej nagrody, więc kto wie?

W filmowej animacji „Chłopów” Robert wcielił się w rolę Antka Boryny, a obok niego na ekranie zobaczymy m.in. takie gwiazdy, jak Mirosław Baka, Małgorzata Kożuchowska, Sonia Bohosiewicz, Kamila Urzędowska, Julia Wieniawa, Maciej Musiał, Ewa Kasprzyk czy Dorota Stalińska. 

Za reżyserię odpowiadają Dorota Kobiela Welchman i Hugh Welchman, a za animację malarską, jak i całą produkcję - ekipa BreakThru Films. 

Wyjątkowość tej produkcji polega między innymi na sposobie jej powstania – najpierw nakręcone zostały sceny z aktorami, potem setka malarzy namalowała najważniejsze klatki z filmu, co zajęło łącznie ponad 200 000 godzin! Dopiero potem animatorzy mogli przystąpić do pracy nad płynnością ujęć, żeby całość dzieła stała się bardziej „filmowa”. 

Robert Gulaczyk urodził się w 1983 r., uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance.  W latach 2006-2009 występował w Lubuskim Teatrze im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, następnie do 2021 roku grał w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy. Przez te 15 lat stworzył prawie 60 ról teatralnych. W jego dorobku artystycznym znalazły się także role w takich filmach i serialach, jak: „Morderczynie” (reż. Kristoffer Rus), „Chyłka. Inwigilacja”, „Chyłka. Rewizja”, „Ojciec Mateusz”, „Echo”, „Interior”, „Znaki”, „1983” (reż. Agnieszka Holland), „Autsajder”, czy „Prosta Historia o Morderstwie” (reż. Arkadiusz Jakubik). 

BreakThru Films Chłopi NEXT FILM, Zdjęcia: fb Chłopi, Agencja Jump

(eEs), MiG Trzcianka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama