Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Słowiki 60” dziękują za mecenat Henrykowi Stokłosie

W minionym tygodniu Henryk Stokłosa gościł w Śmiłowie przedstawicieli szczecińskiego Chóru Męskiego „Słowiki 60”, którzy w podziękowaniu za wspieranie ich działalności wręczyli senatorowi dyplom Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
„Słowiki 60” dziękują za mecenat Henrykowi Stokłosie

W ubiegłym roku chór koncertował w kościele parafii Świętej Małgorzaty Panny Męczennicy i Matki Bożej Szkaplerznej w Śmiłowie. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych minionego roku w gminie Kaczory, które pomimo pandemii zgromadziło sporą widownię. Współorganizatorką koncertu była radna Emilia Załachowska – członek Zarządu Powiatu w Pile. 

W spotkaniu z Henrykiem Stokłosą wzięli udział: prezes Chóru Wojciech Borguński, wiceprezes Andrzej Legan oraz członek zarządu Andrzej Feterowski - dyrektor TechnoPark Szczecin. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Henrykiem Stokłosą, który od wielu lat wspiera naszą działalność. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Podobne słowa podziękowań kierujemy w stronę Emilii Załachowskiej, która zaangażowała w organizację naszego ubiegłorocznego koncertu w Śmiłowie – mówi Andrzej Legan. 

 

 

W tym roku chór świętuje jubileusz 15-lecia działalności. Lista sukcesów, nagród i wyróżnień chóru jest imponująca. Powstał w 2007 roku i od tego czasu koncertuje nieprzerwanie na arenach polskich i zagranicznych. Został utworzony przez byłych chórzystów Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki” z lat 1960-1974, którzy w tych latach odnosili z chórem liczne sukcesy na scenach polskich i europejskich. Wówczas dyrektorem i wychowawcą był słynny dyrygent prof. Jan Szyrocki. Reaktywacja po latach to hołd, jaki zespół złożył Mistrzowi Janowi. 

Obchody swojego jubileuszu chór uświetnił czerwcowym koncertem w Filharmonii Szczecińskiej. Głównym akcentem programu było wykonanie „Szczecińskiej Mszy Filmowej” – dzieła skomponowanego przez prof. Piotra Jańczaka z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że Piotr Jańczak to znany dyrygent, pianista i kompozytor, założyciel i dyrygent Wyrzyskiego Chóru Męskiego oraz Wyrzyskiego Chóru „Canto”. Jego kompozycje wielokrotnie były obowiązkowymi utworami na międzynarodowych konkursach chóralnych, m.in. w Wenecji, Rzymie, Bonn, Riva del Garda i Helsingborgu. I właśnie z prof. Jańczakiem członkowie „Słowików 60” podczas wizyty w naszym powiecie rozmawiali o planowanych przedsięwzięciach. Możliwe, że efektem tych rozmów będzie koncert kolęd w Pile w styczniu przyszłego roku. 

(mb)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama