Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wielki Jubileusz. Darz Bór!

W Łobżenicy odbyły się uroczystości związane z 70-leciem istnienia Koła Łowieckiego nr 14 "Dzik" Łobżenica. Była to niezwykła okazja do wspólnego świętowania długiej tradycji i pasji miłośników przyrody oraz myślistwa. Niezwykle wzruszającym momentem było wręczenie honorowych odznaczeń i wyróżnień za długoletnią pracę na rzecz ochrony przyrody oraz aktywność w ramach koła łowieckiego.
  • Źródło: http://lobzenica.pl
Wielki Jubileusz. Darz Bór!

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy w Łobżenicy przez ks. Piotra Pieniążka, a następnie myśliwi oraz ich goście udali się na salę OSP w Walentynowie. Po odegraniu przez sygnalistów sygnału „Darz Bór” i wprowadzeniu pocztu sztandarowego, oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Prezes Koła Pan Roman Sobieszczyk, który przywitał przybyłych gości oraz podkreślił znaczenie tradycji myśliwskich oraz troski o ochronę dzikich zwierząt i ich siedlisk. Następnie głos zabrali również zaproszeni goście Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak oraz Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś.

Niezwykle wzruszającym momentem było wręczenie honorowych odznaczeń i wyróżnień za długoletnią pracę na rzecz ochrony przyrody oraz aktywność w ramach koła łowieckiego. To właśnie dzięki zaangażowaniu i oddaniu wielu osób, Koło Łowieckie "Dzik" może świętować swoje 70-lecie istnienia.

Po części oficjalnej członkowie Koła Łowieckiego, zaprosili wszystkich gości na poczęstunek oraz wspólną zabawę przy muzyce. Uroczystość była nie tylko okazją do świętowania, ale również do podziękowania myśliwym za ich cenny wkład w ochronę przyrody i kultywowanie tradycji łowieckich. Dzięki takim wydarzeniom przypominamy sobie, jak ważne jest zachowanie harmonii między człowiekiem a naturą oraz jak wielką wartość ma dziedzictwo myśliwskie dla naszej lokalnej społeczności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama