Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

JUBILEUSZOWA „JABŁONADA”

Już po raz 25. w Jabłonowie odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny „Jabłonada”. Wydarzenie zorganizowała Rada Sołecka wsi przy wsparciu Powiatowego Zrzeszenia LZS, Powiatu Pilskiego i sponsorów.
JUBILEUSZOWA „JABŁONADA”

Wydarzenie to co roku gromadzi wielu mieszkańców Jabłonowa, którzy chętnie uczestniczą w organizacji wydarzenia jak i w konkurencjach sprawnościowo-rekreacyjnych.

- Nie wynik jest tu najważniejszy, ale dobra zabawa, i mieszkańcy Jabłonowa pokazują, że potrafią się wspólnie bawić. Jestem też pod wrażeniem pracy całej Rady Sołeckiej, która wzięła na siebie wysiłek organizacyjny i przygotowała jubileuszową „Jabłonadę”. Takie wydarzenia sprzyjają integracji mieszkańców - powiedział wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

- Kiedyś przed laty organizowaliśmy zawody o puchar sołtysa, i wtedy nasunęła mi się taka refleksja, że jest to impreza tylko dla dorosłych, bo gdy my uczestniczyliśmy w różnych konkurencjach to dzieci się nudziły. Wtedy postanowiliśmy organizować imprezę, która będzie angażować wszystkich mieszkańców od tych najmłodszych po najstarszych, i tak jest od 25 lat – powiedział Andrzej Szulc, członek Rady Sołeckiej w Jabłonowie.

Podczas „Jabłonady” rzeczywiście nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. Były skoki w workach, rzuty piłką do kosza, strzelanie z wiatrówki czy rzut jajkiem na odległość. Wśród dorosłych najwięcej emocji budził jednak „spacer farmera”. Rozegrano również turniej siatkówki, w którym rywalizowali ze sobą mieszkańcy wsi: Jabłonowo, Marunowo, Węglewo i Bronisławki.

Dla wszystkich był bufet m.in. z kiełbasą z grilla, a wieczorem dla dorosłych zabawa taneczna.

(pp)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama