Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dzień z ciuchcią w Białośliwiu

Lokalna Grupa Działania "Krajna nad Notecią" była organizatorem pikniku rodzinnego "Dzień z kolejką".
Dzień z ciuchcią w Białośliwiu

Celem imprezy była promocja dziedzictwa kulturowego obszaru LGD, w tym przypadku unikatowej spuścizny technicznej kolejki wąskotorowej w Białośliwiu.

Okazja do poznania z bliska prawie 130-letniej infrastruktury "ciuchci" przyciągnęła wiele osób, w tym często całe rodziny. Obecni też byli samorządowcy, m.in. wójt Białośliwia Krzysztof Rutkowski, burmistrz Wysokiej Artur Kłysz i prezydent Piły Piotr Głowski. Wszystkich powitał i zaprosił do zwiedzania stacji Jan Mrotek, wiceprezes LGD "Krajna nad Notecią".

Rzecz jasna największym powodzeniem cieszyły się bezpłatne kursy kolejki (pierwszy do Pobórki Wielkiej, kolejne do przystanku Kocik Młyn), które były obłożone w stu procentach. Na rozjeździe, gdzie przetaczano lokomotywę, serwowano słodki poczęstunek i kawę. 

Na stacji na najmłodszych uczestników pikniku czekało miasteczko animacyjne. Na scenie grała kapela My Som Tacy z Krajenki, a finałowy kurs do Kocika umiliły dźwięki akordeonu. Można też było wpaść do nieodległego spichlerza "Wacek", gdzie po zgromadzonych zbiorach oprowadzał historyk i regionalista Piotr Coblewski.

W organizacji pikniku LGD "Krajna nad Notecią" wsparli Nadleśnictwo Kaczory, Koła Gospodyń Wiejskich z Dębówka Starego i Dziembowa, Stowarzyszenie "Aktywne Grabówno", Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu oraz gospodarz terenu - Towarzystwo Wyrzyska Kolejka Powiatowa. 

msz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama