Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Historyczna chwila. Wmurowano „kapsułę czasu”

21 sierpnia w fundamenty powstającego budynku świetlicy wiejskiej w Starej Łubiance wmurowano „kapsułę czasu”, którą potomni otworzą najwcześniej za 100 lat. To już druga „kapsuła czasu” w Gminie Szydłowo.
  • Źródło: Urząd Gminy w Szydłowie
Historyczna chwila. Wmurowano „kapsułę czasu”

Do metalowej, nierdzewnej tuby, trafiło m.in.: zdjęcie uczestników wydarzenia, przemówienia wójta Tobiasza Wiesiołka, w tym odezwa do manifestu młodych, podpisany akt erekcyjny, najnowsze wydanie Gazety Szydłowskiej, pamiątki przekazane od strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance (koszulka z podpisami strażaków, herb jednostki oraz publikacja dotycząca historii jednostki). 

W „kapsule czasu” umieszczona została również turystyczna mapa gminy oraz gra terenowa – czyli krzyżówka, której rozwiązanie wskaże Znalazcy miejsce kolejnej kapsuły.

- Kilka miesięcy temu do wbudowania podobnej kapsuły czasu doszło w Szydłowie pod budowę klubu malucha, przedszkola i klubu seniora. Tam była oficjalna, oznaczona tablica. Dzisiaj jest wbudowanie kolejnej kapsuły, tym razem pod budowę świetlicy, w której będzie umiejscowiona biblioteka, Wielkopolski Klub Rodziny, Iskra Szydłowo, GKS Iskra Szydłowo, filia Centrum Upowszechniania Kultury – mówił wójt Tobiasz Wiesiołek w trakcie uroczystości. I dodał: - Na drugiej kapsule nie zatrzymaliśmy się i już wskazaliśmy miejsce trzeciej kapsuły. Mam nadzieje, że za 100 lat mieszkańcy będą świetnie się bawić przy odnajdywaniu tych miejsc i rozwikłaniu zagadki, bo każda kolejna kapsuła jest coraz trudniejsza w znalezieniu. Myślę, że czwarta będzie apogeum trudności. 

Podczas wydarzenia swoją obecnością zaszczycił poseł Marcin Porzucek. – Cieszę się, że w gminie Szydłowo dzieje się tak wiele. Często spotykamy się planując bądź obierając zadania inwestycyjne – podkreślił poseł. 

Obecni byli również: proboszcz miejscowej parafii ks. Roman Piwoński, wykonawca inwestycji, kierownik budowy, pani inżynier budowy, radni gminni oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Szydłowo. 

Dodać należy, iż inwestycja w Starej Łubiance realizowana jest w sposób dynamiczny, a wszelkie wyzwania są rozwiązywane na bieżąco. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama