Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dopalacze i kleszcze… - największe wakacyjne zagrożenia

Oratorium Parafii pw. Św. Rodziny w Pile, w którym podczas wakacji dzieci i młodzież spędzają wolny czas, stało się miejscem spotkania połączonego z zajęciami plastycznymi. Zorganizowały je wspólnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile.
Dopalacze i kleszcze… - największe wakacyjne zagrożenia

 

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… w wakacje” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile kontrolują miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży. W czasie spotkań z młodymi ludźmi poruszają różne tematy z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem głównym tematem spotkania były zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy.

Oratorium Parafii pw. Św. Rodziny w Pile, w którym podczas wakacji dzieci i młodzież spędzają wolny czas, stało się miejscem spotkania, połączonego z zajęciami plastycznymi. Zorganizowały je wspólnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Pracownicy Sanepidu oraz policjant z pilskiej komendy wygłosili prelekcję na temat zagrożeń, jakim są dla młodych ludzi dopalacze i jak destrukcyjnie wpływają na organizm ludzki. W dalszej części przedstawiono zagrożenia związane z wypoczynkiem wakacyjnym w mieście i na wsi oraz jak się zabezpieczyć przed wycieczką do lasu, aby nie zostać pogryzionym przez kleszcze.

Zadaniem młodzieży było przedstawienie w formie plakatu ostrzeżenia o występujących zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. Dzieci, natomiast, malowały ostrzeżenia o zagrożeniach, z którymi wg nich można spotkać się podczas wakacji. Na plakatach znalazły się m.in. zakazy kąpieli, zakaz skakania do wody na „główkę”, zakaz palenia, ostrzeżenia przed kleszczami.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama