Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Poszukiwany listem gończym trafił do więzienia

Kryminalni z Czarnkowa zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 26-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Trzciance do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Zatrzymany trafił już do więzienia, gdzie spędzi kilka miesięcy.
  • Źródło: KPP Czarnków
Poszukiwany listem gończym trafił do więzienia

Mieszkaniec gminy Czarnków - 26-letni - od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, licząc, że uniknie kary. Tak się jednak nie stanie. Kryminalni z czarnkowskiej komendy wykonali szereg czynności, które doprowadziły ich do tymczasowej kryjówki mężczyzny. 

- Policjanci pojawili się na terenie Piły, gdzie zapukali do drzwi mieszkania, w którym według ich ustaleń miał przebywać poszukiwany. 26-latek był zaskoczony wizytą stróżów prawa. Został zatrzymany, a następnie trafił do więzienia, gdzie będzie odsiadywał zasądzony wyrok – informuje Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

W sierpniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie oraz podległych komisariatów zatrzymali ponadto sześć innych osób poszukiwanych celem odbycia kary pozbawienia wolności. 

- Są to mężczyźni w wieku od 19 do 48 lat, skazani m.in. za kradzież, kradzież z włamaniem, oszustwa, niealimentację, czy też nie stosowanie się do wydanych przez sąd zakazów. Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu, w którym spędzą od 1,5 do 6 miesięcy – informuje Emilia Wilk z KPP w Czarnkowie. 

Przy okazji KPP przypomina o ogólnodostępnych internetowych bazach osób poszukiwanych i zaginionych – poszukiwani.policja.pl, zaginieni.policja.pl.

- W policyjnych portalach można odnaleźć informacje o osobach poszukiwanych listami gończymi oraz zaginionych, w tym również z naszego regionu. W serwisach zamieszczane są dane tylko tych osób, co do których jest zgoda na publikację wydana przez sąd lub prokuraturę. Oprócz zdjęć, imion i nazwisk, a także m.in. informacji o pseudonimach, rysopisach, płci, wieku, rodzaju przestępstw, za jakie dana osoba jest poszukiwana, w serwisach znajdują się także dane jednostek prowadzących poszukiwania. Baza ta jest cały czas sukcesywnie uzupełniana – wyjaśnia rzecznik policji.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama