Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Impreza na 102!

CZARNKÓW Aż 102 pary bliźniaków z całej Polski wzięły udział w tegorocznym Dniu Spieczonego Bliźniaka
Impreza na 102!

Źródło: MCK Czarnków

Tego dnia podobnych „jak dwie krople wody” bliźniaków w Czarnkowie nie brakowało! Ale to Mariola Dąbrowska i Jadwiga Kawałkowska (z Warszawy i Łomianek) okazały się tak identyczne, że zgarnęły ufundowane przez firmę Komat rowery. 

W Czarnkowie odbyła się XXIII edycja Dnia Spieczonego Bliźniaka. Imprezę rozpoczęła parada uliczna - z Placu Wolności do nowego Amfiteatru – którą rytmicznym krokiem poprowadziła Czarnkowska Orkiestra Dęta. Parada odbyła się pod hasłem „Bliźniaki przyszłością narodu!”. W tegorocznym Dniu udział wzięły 102 pary bliźniaków. Zjechali do Czarnkowa z całej Polski: od niemowląt po seniorów – wszyscy we wspaniałych nastrojach i… strojach! Wszystkich gości uroczyście witali burmistrz Andrzej Tadla i dyrektor MCK Jan Pertek.

Dzień Spieczonego Bliźniaka miał bogaty program. Odbywały się konkursy, na scenie Amfiteatru prezentowali się wokaliści i zespoły, m.in. dzieci i młodzież z grup wokalnych i tanecznych Czarnkowskiego Domu Kultury, a także artyści czarnkowscy: Aleksandra Maćkowiak oraz zespół Adagio. Był pokaz iluzji Arkadiusza Amona Wiatrowskiego, były pokazy rycerskie grypy „Jaźwiec”, inicjowano zabawy w dawne, nieznane współczesnym dzieciom gry, a które starsi chętnie sobie przypominali. Swoje stoisko otworzyło Centrum Grafologii – tu badano pismo bliźniaków – przeprowadzano psychologiczną analizę tego, co zapisali. Imprezę uatrakcyjniali także strażacy oraz teatr „Avatar”. A gwiazdą XXXIII Dnia Spieczonego Bliźniaka była grupa Video. 

Na scenie odbywały się także popisy talentów, które prezentowali bliźniacy. Ten konkurs odbywał się pod nazwą „Artystyczne deble”. Najpiękniej zaprezentowali się Wiktoria i Hubert Szkolik z Czarnkowa. Wybrano także najpiękniejszą fotografię – bliźniaki tradycyjnie przywiozły z sobą do Czarnkowa to, co znalazły w rodzinnych albumach – najlepsza należała do Leona i Adama Przybyłów z Lipna. I nagrodzono najfajniejsze stroje – tu zwyciężyli Kacper i Marcel Książyk z Łubnicy. 

Oczywiście wszyscy czekali na rozstrzygnięcie konkursu „Jak dwie krople wody”. Ale wcześniej uhonorowano jeszcze najstarszych uczestników spotkania: 75-letnich Marię Różnowską z Rogoźna i Józefa Kościółka z Poznania,  a także wyłoniono najmłodszą parę bliźniąt – były to Oliwia i Helenka Kaczor urodzone w styczniu br., a ponadto  parę, która najdłużej przyjeżdża do Czarnkowa na Dni Spieczonego Bliźniaka – to Emanuela i Zuzanna Strojne z Borówca, które uczestniczyły w imprezie już po raz 22.    

W konkursie dnia pn. „Jak dwie krople wody” zwyciężyły Mariola Dąbrowska i Jadwiga Kawałkowska (Warszawa oraz Łomianki). Panie wygrały rowery ufundowane przez firmę Komat. 

Nie mogło zabraknąć pamiątkowej wspólnej fotografii wszystkich bliźniaków. Takie zdjęcie jest już tradycją imprezy. 

Organizatorem imprezy było Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, a patronat sprawowało Miasto Czarnków oraz Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki. 

fot: MCK w Czarnkowie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama