Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Takie dożynki tylko w Gminie Szydłowo!

Dożynki w Szydłowie rozpoczęły się mszą święta w miejscowym kościele. O niepowtarzalną oprawę muzyczną w czasie nabożeństwa zadbał Chór Di Ortica działający przy Centrum Upowszechniania Kultury. Następnie dożynkowy korowód ruszył na stadion, gdzie rozpoczęto część oficjalną uroczystości i zabawę taneczną. Starościną i starosta dożynek byli Państwo Ewa i Stanisław Nowak.
  • Źródło: Urząd Gminy Szydłowo
Takie dożynki tylko w Gminie Szydłowo!

Sporo tego dnia działo się na szydłowskim stadionie. Panie z kół gospodyń wiejskich, serwując swoje popisowe dania oraz lokalne produkty, wspaniale ugościły uczestników dożynek. Wszystkich zachwyciły misternie wykonane wieńce dożynkowe [w których dopracowano każdy szczegół] oraz oryginalnie udekorowane przyczepy. To efekt ciężkiej praca mieszkańców gminy. 

Przepiękny pokaz śpiewu, tańca z dużą dozą tradycji i obrzędowych elementów dał Zespół „Macierzanka” z Gościmia i AH Wierzbina. Centrum Upowszechniania Kultury jak zawsze stanęło na wysokości zadania. Na scenie pojawił się Duet AH, 2 Magic, Zespół Muzyczny Adonis, Belgram – Krzysztof Belak. O to, aby o dożynkach gminnych w Szydłowie było głośno nie tylko na ziemi, ale także na niebie, zadbał Aeroklub Ziemi Pilskiej.

Swoja obecnością zaszczycili: Grzegorz Piechowiak - wiceminister rozwoju i technologii, Marcin Porzucek – poseł na Sejm RP, Jacek Bogusławki – członek zarządu Województwa Wielkopolskiego, Łucja Zielińska – radna Sejmiku Wojewódzkiego, Piotr Głowski – prezydent Piły, przedstawiciele Powiatu Pilskiego – wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich, Marek Kamiński - członek zarządu powiatu oraz radny powiatowy Jerzy Wiesiołek. Nie zabrakło burmistrz i wójtów z powiatu pilskiego.

Rangę uroczyści zapewniła asysta licznych pocztów sztandarowych. 

***

Podczas Dożynek Gminnych rozstrzygnięto konkursy. 

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy: I miejsce Stara Łubianka, II miejsce Dobrzyca, III miejsce Leżenica

Najpiękniej przystrojona przyczepa dożynkowa: I miejsce Stara Łubianka, II miejsce Leżenica, III miejsce Jaraczewo.

Najlepsze stoisko sołeckie: I miejsce Kotuń,II miejsce Szydłowo, III miejsce Jaraczewo. 

Dożynkowe przystrojone sołectwa: I miejsce Stara Łubianka, II miejsce Leżenica, III miejsce Leżenica – Kolonia.

Konkurs na najładniejsze sołectwo, zagrodę, posesję i najładniej zagospodarowany plac przed firm w Gminie Szydłowo 2023 r.:  

W kategorii na najładniejsze sołectwo:

- I miejsce Sołectwo Róża Wielka

- II miejsce Sołectwo Leżenica 

- III miejsce Sołectwo Zawada. 

W kategorii na najładniejszą zagrodę:

- I nagrodę otrzymała Pani Mirosława Filthaut z Tarnowa. 

W kategorii na najładniejszą posesję:

- I nagroda – Państwo Agnieszka i Przemysław Brzozowscy (Szydłowo)

- II nagroda – Państwo Grażyna i Krzysztof Malarowscy (Kłoda)

- III nagroda – Pani Jolanta Witulska (Zawada)

W kategorii na najładniej zagospodarowany plac przed firmą:

- I nagrodę otrzymali Państwo Alicja i Mariusz Bonin – Sklep Spożywczo – Przemysłowy w Tarnowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama