Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Sukces Gminy Łobżenica na Dożynkach Powiatowych w Pile

3 września odbyły się Dożynki Powiatowe w Pile. Gminę Łobżenica w tym roku reprezentowało sołectwo Dębno - Dziunin.
  • Źródło: UMiG Łobżenica
Sukces Gminy Łobżenica na Dożynkach Powiatowych w Pile

Delegacja wzięła udział w dwóch konkursach zorganizowanych podczas Święta Plonów. Pierwszy z nich to konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W ocenie prac jury brało pod uwagę zgodność z tradycją ludową, zastosowanie materiałów, wygląd zewnętrzny oraz sposób prezentacji. W tej konkurencji nasza reprezentacja zajęła 1 miejsce. W ramach festiwalu „Smaki Gmin Powiatu Pilskiego” każda delegacja zobowiązana była przygotować tradycyjną potrawę związaną z regionem pilskim. Koło Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” zaserwowało komisji konkursowej nadziewanego szczupaka. W tej konkurencji sołectwo Dębno - Dziunin zajęło 2 miejsce.

Starostami tegorocznych Dożynek Powiatowych zostali mieszkańcy sołectwa Kunowo - Pani Katarzyna Herba oraz Pan Sylwester Warpiński.

Podczas wydarzenia został również wyróżniony Rodzinny Ogród Działkowy w Łobżenicy w konkursie na najpiękniejszy kosz dożynkowy.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękujemy za reprezentowanie naszej Gminy podczas tegorocznego Święta Plonów na Dożynkach Powiatowych.

Gmina Łobżenica


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zoil 07.09.2023 17:42
Konkurs zwany "Korso kwiatowe" wprowadził do pilskiego obyczaju Marian Dominiczak - przewodniczący Wojewódzkiej Rady Związków Zawodowych w Pile po reformie administracji. Tylko, że wieniec z krzyżem odpadał w przedbiegach. Trudno nawet dzisiaj wyobrazić sobie, jak wielki redaktor z Białośliwia przeżył event wieńca dożynkowego z jego wsi, zwieńczony krzyżem. To coś jak "Kropidło Antykoncepcyjne" i "Pandemia Pedofilii". Na szczęście dla redaktora, na zdjęciach z dożynek nie widać klechów, tych w czarnych burnusach albo fioletach i purpurach.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama