Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policyjny pościg przez pola uprawne

Kierujący motocyklem 52-latek zignorował wezwania policjantów z Lipki do zatrzymania się, a uciekając stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Szybko okazało się, że powodem ucieczki była jazda w stanie nietrzeźwości.
Policyjny pościg przez pola uprawne

We wtorek po godz. 18:00, policjanci z Posterunku Policji w Lipce, podczas służby na terenie gminy Lipka, zauważyli mężczyznę kierującego motocyklem, który na widok radiowozu pomimo możliwości wykonania manewru włączenia się do ruchu czekał na reakcję policjantów. Nerwowo się rozglądał, a gdy ruszył miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej, wydając sygnał świetlny i dźwiękowy z oznakowanego radiowozu. Wówczas kierujący jednośladem znacznie przyśpieszył i zaczął uciekać skręcając z drogi wojewódzkiej w drogę polną utwardzoną, a następnie przez pole uprawne. Kontynuował ucieczkę przez pole, gdzie prowadzący pościg zrównali się z nim. Uciekający stracił panowanie nad jednośladem i uderzając o radiowóz wywrócił się, kończąc ucieczkę. 

W związku z popełnionym przestępstwem, mężczyzna został zatrzymany. W trakcie rozmowy z zatrzymanym, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-latek w swoim organizmie miał ponad promil alkoholu, co wyjaśniło powód ucieczki. Tuż po zatrzymaniu, nietrzeźwy kierowca tłumaczył mundurowym, że liczył na to, iż uda mu się uciec przez pole, na które nie wjedzie radiowóz.

Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa – nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale także za niezatrzymanie się do kontroli oraz inne popełnione wykroczenia. Oprócz wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Damian Pachuc

KPP w Złotowie 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama