Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wszystkie drogi prowadziły do Skrzatusza

Diecezjalny Odpust za 50-lecie Diecezji oraz intencja za mieszkańców z okazji 50 lecia Gminy Szydłowo.
  • Źródło: Urząd Gminy Szydłowo
Wszystkie drogi prowadziły do Skrzatusza

Wszystkie drogi prowadziły do Skrzatusza - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Do Gminy Szydłowo przybyli bowiem  pielgrzymi z wielu stron Polski.

Relację zacznijmy od soboty – ten dzień należał do młodych. Wielkie święto diecezjalnej młodzieży. W tym roku zgromadziło ich hasło „Ochrzczeni Miłością”. Na skrzatuskich błoniach młodzież modliła się, bawiła i wsłuchiwała w słowa skierowane do nich przez bp Zbigniewa Zielińskiego. Gościem tegorocznego wydarzenia był ks. Kuba Bartczak - "raper w koloratce", który muzycznie zabawiał zgromadzonych.

Tradycyjnie w świętowaniu towarzyszyła Maryja w znaku słynącej cudami Piety skrzatuskiej.

Na wrześniowym spotkaniu przedstawieni zostali również członkowie Diecezjalnego Forum Młodych. To przedstawiciele różnych stanów i wspólnot, którzy wspólnie tworzą duszpasterstwo młodzieży, a ich pierwszym wspólnym „projektem” jest właśnie spotkanie młodych w Skrzatuszu Sołectwo Skrzatusz - Pluty Dąbrówka Klęśnik Wildek.

***

Diecezjalny Odpust połączony z dziękczynieniem za 50-lecie Diecezji zgromadził wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu tłumy pielgrzymów, którzy przybyli ze wszystkich stron rodzimej diecezji. Wyjątkową intencją Mszy Świętej, była celebracja 50-lecia Gminy Szydłowo za wszystkich, którzy współtworzyli i współtworzą naszą samorządową wspólnotę.

Uroczystościom przewodniczył biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk.

Obok biskupów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej – bp. Zbigniewa Zielińskiego, bp. pomocniczego Krzysztofa Zadarki, bp. seniora Edwarda Dajczaka i bp seniora Pawła Cieślika, przy ołtarzu stanęli biskupi z innych diecezji: abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, bp Henryk Wejman, biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński, z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: bp Adrian Put, bp Paweł Socha, bp Stefan Regmunt, z diecezji irkuckiej bp Cyryl Klimowicz. Obecni byli także licznie księża i osoby konsekrowane ze wszystkich stron diecezji oraz przedstawiciele władz, parlamentu, służb mundurowych, grup duszpasterskich.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama