Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ziemia jest tylko jedna

Ponad 160 prac na powiatowym konkursie w Ujściu - znamy nazwiska laureatów tegorocznej edycji organizowanego przez Ujski Dom Kultury powiatowego konkursu plastycznego. Gala konkursowa połączona z wernisażem prac odbyła się w Galerii na Starym Rynku w Ujściu.
Ziemia jest tylko jedna

To już trzecia edycja konkursu. Tegoroczna nosiła nazwę "Ziemia jest tylko jedna. Dbajmy o nią". We wtorek, 26 września w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych - czyli na bardzo wysokim szczeblu- zebrało się konkursowe jury w składzie: Marta Mrówka, Elżbieta Kędziora i Edyta Kin.

Panie nie miały lekkiego zadania, bo na konkurs wpłynęły aż 164 prace (w ubiegłym roku było ich nieco ponad sto). W kategorii klas I-III oceniano 102 prace, w kategorii klas IV-VIII- 54 prace i w kategorii open czyli uczniowie szkół średnich i dorośli- 8 prac. Dwie z prac nie spełniały wymogu formatu, w związku z czym nie mogły uczestniczyć w konkursowej rywalizacji.

 A oto werdykt jury: W kategorii klas I-III zwyciężyła Nadia Giese. Miejsce drugie zajęła Adrianna Wiedera, a miejsce trzecie - Otylia Grontkowska. Wyróżniono natomiast pracę Wojciecha Kołodziejskiego.

 W kategorii klas IV-VIII jurorzy najwyżej ocenili Gabrysię Żeglis. Na miejscu drugim znalazła się Klaudia Perz, a na trzecim- Amelia Chodur. Wyróżniono Hannę Majchrzak i Marię Grecką.

W kategorii "open" czyli uczniowie szkół średnich i dorośli zwycięstwo przypadło w udziale Julii Pabiś. Miejsce drugie przyznano pracy Agaty Furtacz, a miejsce trzecie otrzymała Oliwia Seyda. W tej kategorii wyróżniono pracę Michaliny Kin.

 Gala wręczenia nagród odbyła się w piątkowy wieczór w Galerii na Starym Rynku. Nagrody i dyplomy wręczali laureatom dyrektor Ujskiego Domu Kultury Przemysław Zdunek i członek zarządu Powiatu Pilskiego Marek Kamiński. Wydarzenie tradycyjnie zorganizował Ujski Dom Kultury przy wsparciu Gminy Ujście i Powiatu Pilskiego.

(acz)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama