Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Od teorii do praktyki – początki i przemiany”

W wieleńskiej Mediatece otwarto wernisaż malarstwa Zofii Wojciechowskiej. Jest to kolejna wystawa, zrealizowana w ramach działań Nadnoteckiego Centrum Kultury w Wieleniu, promujących lokalnych artystów.
„Od teorii do praktyki – początki i przemiany”

 Zofia Wojciechowska od wielu lat mieszka w gminie Wieleń. Obecnie przebywa na emeryturze oddając się pasji malarskiej oraz od kilku lat prowadzi z mężem Gospodarstwo Agroturystyczne „Koci Grzbiet” w Dzierżążnie Wielkim (a wcześniej Gospodarstwo Agroturystyczne „Jędrusiowa Chata w Kocieniu Wielkim). 

 Zanim jednak Pani Zofia przeszła na emeryturę była nauczycielem w szkołach średnich – min. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance, oraz wykładowcą wyższych uczelni, min. poznańskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, Akademii Muzycznej, Uniwersytecie im Adama Mickiewicza, Politechnice Poznańskiej.

  Zwieńczeniem otwarcia wernisażu, był wspaniały koncert pt.: „Pod niebem Paryża”, w wykonaniu międzynarodowego duetu wspaniałych artystów - Kseni Shaushyshvili - śpiew i Andrija Melnyka – akordeon. „Pod niebem Paryża”, to niezapomniane spotkanie z piosenką francuską w znakomitym wydaniu. Artyści zaprosili wypełnioną po brzegi salę wieleńskiego kina do świata francuskich bardów, pieśniarzy i poetów, takich jak: Jacques Brel, Charles Aznavour, Francis Lai, Dalida, Mireille Mathieu. Ponadto zgromadzeni wysłuchali ogniste tanga i inne rytmy, a przede wszystkim najpiękniejsze piosenki „Małego Wróbelka” – ikony sceny francuskiej Edith Piaf. Podczas trwania koncertu, w tle można było podziwiać twórczość Pani Zofii Wojciechowskiej. Bez wątpienia prezentowane prace, stanowiły dopełnienie tego niezwykłego koncertu. Wystawę będzie można oglądać w godzinach funkcjonowania Mediateki (ul. Jaryńska 7b, Wieleń) do dnia 3 listopada 2023r. Serdecznie zapraszamy.

Marcin Waśko

Dyrektor NCK w Wieleniu



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama