Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policja w Budzyniu ma nową siedzibę

To 169 obiekt tego typu w Polsce. Budżet państwa wyłożył pieniądze na budowę, gmina dała działkę
Policja w Budzyniu ma nową siedzibę

Budowa kosztowała ponad 4,5 mln zł i została sfinansowana z budżetu państwa. Nowy posterunek policji powstał na działce o wartości 140 tys. złotych. przekazanej nieodpłatnie przez Miasto i Gminę Budzyń. To niebo i ziemia - tak charakteryzują różnicę między starym budynkiem, a nowym sami policjanci.  

W poniedziałek 2 października oddano do użytku nowy obiekt - Posterunek Policji w Budzyniu. Tym samym policjanci w Budzyniu zyskali godne warunki służby, a interesanci możliwość komfortowej obsługi. Dotychczasowy posterunek policji w Budzyniu funkcjonował w budynku wybudowanym jeszcze w czasach zaborów. - Jego stan był opłakany. Policjanci z powodu awarii ogrzewania nie mogli tam na co dzień przebywać i przyjmować petentów. Ta zmiana jest diametralna - mówił burmistrz Budzynia Marcin Sokołowski.

Gości powitał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Kozioł. Podziękował on wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, szczególne słowa wdzięczności dedykował włodarzom Budzynia, bowiem nowy posterunek stanął na działce o wartości 140 tys. zł, którą nieodpłatnie przekazało Miasto i Gmina Budzyń.

- Rzeczywiście stary budynek wybudowany został jeszcze w czasach pruskich i było w nim bardzo zimno. Wtedy na tych terenach policja miała zupełnie inne znaczenie i zadania. Natomiast nowy obiekt jest bardzo przyjazny. Sam układ pomieszczeń i udogodnienia dla petentów gwarantują godną obsługę, ale też i godne warunki pracy dla funkcjonariuszy - dodał burmistrz.

Na ceremonie otwarcia posterunku do Budzynia dojechali m.in. poseł na Sejm RP  Wiceminister Rozwoju i Technologii, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Policji - Grzegorz Piechowiak, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, I zastępca Komendanta Głównego Policji nad. insp. Dariusz Augustyniak, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nad. insp. Piotr Mąka, a także samorządowcy, księża z okolicznych parafii szefowie podmiotów współpracujących z Policją.

Przy okazji budowy nowego posterunku w Budzyniu zwiększył się stan osobowy Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży a w konsekwencji także posterunku w Budzyniu. - Dzięki inwestycji udało się pozyskać osiem etatów, które są przypisane placówce w Budzyniu. W tej chwili zajętych jest siedem etatów, czyli mamy jeden wakat. - mówi insp. Przemysław Kozioł.

Głos zabrał również wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. - W Budzyniu powstał potrzebny i oczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i policjantów obiekt sfinansowany w całości z budżetu państwa. Praktycznie co jakiś czas mam okazję uczestniczyć w otwarciu podobnych posterunków lub całych komend powiatowych, tak jak w Pile. Niedawno powstał taki obiekt m.in. w Zaniemyślu. To właśnie efekt przyjętego programu modernizacji służb mundurowych i dzięki takim środkom, jak tutaj w Budzyniu,  w wyniku współpracy z samorządem zyskujemy jeszcze dodatkowo etaty policjantów, którzy będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodajmy iż nowy posterunek policji w Budzyniu powstał z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jest wyposażony m.in. w pompy ciepła, fotowoltaikę, klimatyzację i nowoczesne elektroniczne systemy łączności.

- Obiekt jest połączony bezpośrednio z Komendą Powiatową Policji w Chodzieży. Oznacza to przykładowo, że jeżeli w obiekcie nikogo nie będzie, to naciskając domofon możemy się połączyć z dyżurnym w Chodzieży. Z kolei fotowoltaika powoduje, że w pewnym zakresie posterunek jest samowystarczalny. Dodatkowo każdy z funkcjonariuszy zyskał swoje indywidualne miejsce pracy, swój komputer i środki łączności - tłumaczył chodzieski komendant.

Posterunek dysponuje między innymi pokojem przyjęć interesantów, którego tak brakowało w starym posterunku. Budowa Posterunku Policji w Budzyniu trwała zaledwie 9 miesięcy. Jest to obecnie najnowocześniejszy tego typu obiekt na terenie powiatu chodzieskiego. W trakcie jego otwarcia nad. insp. Dariusz Augustyniak, pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji, poinformował że jest to 169 posterunek wybudowany lub odtworzony po roku 2016. Policjanci z Budzynia wkrótce otrzymają też nowy radiowóz.

Pik

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hehehe 17.10.2023 12:36
a ty to kto? nikt?

myśliwy 15.10.2023 08:38
Nikt nie komentuje, nie czytają. Ten portal jest jak umarły cmentarz.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama