Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Spotkało ich kolejne wyróżnienie!

Henryk Paskal, wcześniej maratończyk, dziś prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Dyrektor Półmaratonu PHILIPS w Pile, to nietuzinkowa postać sportu nie tylko w regionie, kraju, ale i uznany Ambasador AIMS Association of International Marathons and Distance Races - na wszystkie kraje Europy Wschodniej.
Spotkało ich kolejne wyróżnienie!
Paskalowe w Koszycach w towarzystwie z Robertem Korzeniowskim i jego żoną Justyną. Robert Korzeniowski startował w sztafecie maratońskiej złotych medalistów olimpijskich w trakcie maratonu w Koszycach.

W świetle jego osiągnięć sportowych i organizacyjnych, nieodzownie błyszczy przy nim wspierająca go, przesympatyczna żona Helena.

Równo 10 lat temu był nominowany i otrzymał tytuł ambasadora ASICS. Jego osiągnięć trudno nawet policzyć.

Przed sześcioma laty, jako już delegat techniczny komisji biegów ulicznych IAAF, odebrał Honorowe Obywatelstwo Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski. 

Teraz pilskie małżeństwo Paskalów dostąpiło zaszczytu innego wyróżnienia. Ale o tym za chwilę.

W czwartek 7 września w Muzeum Wschodniosłowackim w Koszycach zostały otwarte bramy wyjątkowej wystawy „Stulecie maratonu w Koszycach”. Według źródeł dzięki bogatemu archiwum i wcześniej niepokazywanym eksponatom muzeum zapewni zwiedzającym ciekawą podróż w maratońską przeszłość.

Oficjalnie w setną rocznicę maratonu otwarto w przededniu jego startu urozmaicony ciekawy programem. Koncerty i występy muzyczne uzupełniły całość jubileusz. Wśród, co by nie mówić, w niezbyt licznej grupie specjalnych gości, dostojnego zaszczytu dostąpiło pilskie małżeństwo Helena i Henryk Paskalowe. 

Odsłonięto Tablicę Światowego Dziedzictwa Lekkoatletycznego, którą Prezydent World Athletics Sebastian Coe przyznał Maratonowi Koszyckiemu za wkład w rozwój lekkiej atletyki.

Przypomnę tylko, że Pan Henryk swa karierę zawodniczą enryk sweoją karierę zawodniczą rozpoczął z początkiem lat 70-tych pod szyldem Oleśniczanki. Debiutował w 1973 roku w Dębnie. Dwa lata później jako pierwszy minął metę Warszawskiego Maratonu Trybuny Ludu. W 1981 roku, Maraton Warszawski ukończył go ze srebrnym medalem. Biegał i triumfował również poza granicami naszego kraju. Wygrał między innymi wymagający Maraton Górski w Czechosłowacji.

Dzisiaj prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Dyrektor Półmaratonu PHILIPS w Pile, to nietuzinkowa postać sportu nie tylko w regionie, kraju, ale i uznany Ambasador AIMS Association of International.

O Paskalach można pisać i pisać…

Mariusz Markowski 



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama