Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

W Pile spotkali się starostowie z całej Wielkopolski

W Pile - stolicy powiatu pilskiego, który dwa razy rzędu w rankingu Związku Powiatów Polskich został najlepszym powiatem w kraju, odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego.
W Pile spotkali się starostowie z całej Wielkopolski

Do Piły zjechali starostowie z całej Wielkopolski. W programie Konwentu znalazły się ważne zadania społeczne, którymi zajmują się samorządy powiatowe. Poruszono kwestie ochrony zdrowia, dyskutowano o sytuacji bieżącej szpitali i o ustawie o szczególnej opiece geriatrycznej – nad osobami starszymi, poruszono sytuację w Domach Pomocy Społecznej oraz współpracę samorządów powiatowych z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który wspiera wiele przedsięwzięć dla osób z niepełnosprawnościami. 

W Konwencie uczestniczyli przedstawiciele ZPP, wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, dyrektor oddziału PFRON w Poznaniu Anna Skupień. Rozmawiano także o realizacji inwestycji wspieranych przez WFOŚiGW w Poznaniu, inwestycjach w rolnictwie i wspieranych przez program rządowy Polski Ład.

- To była ważna i ciekawa wymiana doświadczeń. Dziękuję wszystkim uczestnikom za ciekawe dyskusje, staroście ostrzeszowskiemu Lechowi Janickiemu, Przewodniczącemu Konwentu, za to, że mieliśmy okazję wszyscy spotkać się właśnie w Pile – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

bek



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama