Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wersja cyfrowa inwentaryzacji przyrodniczej gminy Szydłowo

Gmina Szydłowo przygotowała dla swoich mieszkańców i turystów odwiedzających #ZieloneWrotaPółnocnejWielkopolski ogromną niespodziankę. Jakiś czas temu z drukarni "wyszła" książka „Między Rurzycą a Łomnicą. Tom I Przyroda gminy Szydłowo”, publikacja opisująca otaczającą nas przyrodę, poprzedzona terenową inwentaryzacją przyrodniczą, tymczasem teraz pojawiła się możliwość pobrania wersji cyfrowej książki.
  • Źródło: UG Szydłowo
Wersja cyfrowa inwentaryzacji przyrodniczej gminy Szydłowo

Znajdziecie ją w zakładce: https://szydlowo.pl/inwentaryzacja-przyrodnicza-gminy-szydlowo.html 

Ponadto do pobrania są także publikacje: "Przyrodnicze Osobliwości gminy Szydłowo", "Przyrodnicze wędrówki po gminie Szydłowo", "Poradnik dla przyrodnika w każdym wieku". Pozycje zostały zaadresowane zarówno dla potomnych, jak i obecnych mieszkańców naszej gminy, a ich premiera odbyła się 19 października podczas otwarcia enklawy miododajnej w m. Zawada. 


***

Książka Między Rurzycą a Łomnicą. Tom I Przyroda gminy Szydłowo jest elementem szerszego projektu, na który Gmina Szydłowo pozyskała środki zewnętrzne z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

-Prace nad realizacją tego zadania (otrzymanego grantu), trwały ponad cztery lata i były okraszone wieloma obrotami spraw - jednak mamy to! Dziękujemy całemu zespołowi pracującemu przy projekcie. Wielkie podziękowania dla autorów książki z Pilskiego Koła Klubu Przyrodników za profesjonalizm - komentuje Dominika Łoboda, podinspektor ds. marketingu i komunikacji UG w Szydłowie. 

Przy okazji warto podkreślić, że pracujemy obecnie nad kolejnymi książkami:
- Tom II Turystyka i kulinaria gminy Szydłowo
- Tom III Historia gminy Szydłowo

Trylogia jest prezentem od samorządu dla jego mieszkańców z okazji 50-lecia samorządu Gminy Szydłowo.

_________________
Zrealizowano w ramach projektu pn. "Edukacja ekologiczna - kluczem do zachowania różnorodności biologicznej na terenie gminy Szydłowo". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama