Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kolorowe latawce rozpogodziły niebo

Jedne latawce były płaskie, drugie skrzynkowe. Wszystkie został wykonane z precyzją i dokładnością, według praktycznych rad przekazanych podczas warsztatów z konstrukcji latawców, które odbyły się pod fachowym okiem instruktorów z Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych i Aeroklubu Ziemi Pilskiej oraz przy pomocy rodziców.
  • Źródło: Urząd Gminy Szydłowo
Kolorowe latawce rozpogodziły niebo

Wszyscy młodzi konstruktorzy latawców, zaprezentowali swoje dzieła podczas Święta Latawca, które 21 października odbyło się na boisku przy Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance. Każdy latawiec pomknął w górę i rozpogodził niebo, a niektóre wykonały nawet spektakularne akrobacje! 

***

Uczestników przywitał Ryszard Lewandowski – prezes Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych. Pomyślnych lotów, życzyła także Sylwia Gawrońska – wicedyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Starej Łubiance. 

Modele samolotów akrobacyjnych „w akcji” zaprezentował Eugeniusz Umański, na co dzień instruktor modelarstwa. W locie na tzw. uwięzi mieliśmy okazję zobaczyć dwa zdalnie sterowane samoloty – jeden z nich, to makieta samolotu akrobacyjnego produkowanego niegdyś we Włoszech, który jako samolot nigdy nie zrobił furory – jednak jak zdradził nam Pan Eugeniusz – samolot ten stał się ulubionym „wzorem” w świecie konstruktorów modelarstwa. Niespodziankę dla młodych modelarzy przygotował także Pan Ryszard. Były to własnoręcznie skonstruowane rakiety, które wystartowały w podniebną podróż.

Wszyscy młodzi konstruktorzy wrócili do domów szczęśliwi, z nagrodami, pucharami i swoimi latawcami, które odbędą jeszcze niejeden, udany lot.

więcej zdjęć: 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama